Energetika nebo drahé kovy. Stále více Čechů volí alternativní formy investic, ukázal průzkum - Euro.cz

Přihlášení

Energetika nebo drahé kovy. Stále více Čechů volí alternativní formy investic, ukázal průzkum

, čtk,
Energetika nebo drahé kovy. Stále více Čechů volí alternativní formy investic, ukázal průzkum
Zdroj: Jan Rasch/Euro

Stále více Čechů volí alternativní formy investic. Především mladší generace místo ukládání peněz do životního pojištění či na spořicí účet častěji vyhledává například investice do půjček. energetiky nebo zlata.

Podle průzkumu agentury Ipsos Marketing pro společnost Bondster na vzorku zhruba 1500 respondentů plánuje 80 procent Čechů v letošním roce investovat nějaké peníze. Zpravidla má jít o menší částky v řádech desetitisíců. Konkrétně 31 procent dotázaných plánuje investovat kolem 10 tisíc korun, naopak pouze osm procent lidí plánuje investovat více než 200 tisíc korun.

Z šetření dále vyplynulo, že nižší částky investují lidé do relativně bezpečných investičních produktů, jako jsou penzijní a životní pojištění, spořící účet a stavební spoření. Vyšší částky naopak lidé investují do nemovitostí a půdy. Více jsou ochotni ve svých investicích riskovat muži, lidé do 30 let a lidé s vysokoškolským vzděláním.


Jaký potenciál mají banky v mobilu? Čtěte:

Poslední záchvěv revoluce. Banky v mobilu převrat nezpůsobí

Kapitulace. Před deseti lety chtěly začínající fintechové firmy zničit tradiční banky. Dnes uznávají, že to byl naivní nápad.


Stále větší zájem o alternativní formy investic vnímá také analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. „Po boomu kryptoměn, který nyní trochu opadá, se zvýšil například zájem o investice do energetiky. Díky tomu, že vzrostla cena ropy, vyhledávají lidé ve větší míře investice do ní a produktů z ní vyrobených,“ řekl Tomčiak. Tradičně oblíbené jsou podle něj také investice do drahých kovů.

Investiční tržiště Bondster propojuje investory z řad veřejnosti s poskytovateli úvěrů. Prostřednictvím trhu Bondster lze investovat do mnoha půjček poskytnutých různými společnostmi. Společnost pro snížení rizika umožňuje investovat do půjček, které jsou zajištěny nemovitostí nebo jiným movitým majetkem.

Dále čtěte:

Jednejte, vyzývají ČNB pojištěnci v kauze neplatných životních pojistek

Banky, platby, vteřiny. Posílání peněz bude rychlejší

Rozpuštěný a vypuštěný fintech. Bankovní revoluce nebude


Diskuze