Daimleru výrazně klesl zisk. Firma sníží odměnu pro zaměstnance i dividendu pro akcionáře - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Daimleru výrazně klesl zisk. Firma sníží odměnu pro zaměstnance i dividendu pro akcionáře

čtk,
Daimleru výrazně klesl zisk. Firma sníží odměnu pro zaměstnance i dividendu pro akcionáře

Čistý zisk německého automobilového koncernu Daimler se v loňském roce propadl téměř o dvě třetiny na 2,7 miliardy eur (67,6 miliardy korun). Firma, která vyrábí například luxusní vozy Mercedes-Benz, dnes rovněž oznámila, že se rozhodla výrazně snížit roční odměnu pro zaměstnance i dividendu pro akcionáře.

Daimler již minulý měsíc varoval, že jeho zisk v loňském roce stáhly dolů dodatečné náklady spojené s aférou kolem emisí naftových vozů, vysoké investice do elektrických automobilů a problémy s výrobou. Tržby společnosti nicméně vloni vzrostly o tři procenta na 172,7 miliardy eur.

Daimler sníží náklady

„Ačkoli naše výsledky za rok 2019 odrážejí pokračující silnou poptávku po našich atraktivních produktech, se ziskem nemůžeme být spokojeni,“ uvedl šéf podniku Ola Källenius. Upozornil, že k posílení ziskovosti jsou zapotřebí rozsáhlé kroky ke snížení nákladů.

Daimler dnes oznámil, že se rozhodl snížit dividendu na 0,9 eura na akcii z předchozích 3,25 eura. Uvedl rovněž, že zhruba 130 tisíc zaměstnanců německých závodů podléhajících kolektivní smlouvě obdrží 597 eur jako podíl na hospodářských výsledcích a jednorázovou odměnu ve výši až 500 eur. Za předchozí rok přitom zaměstnanci obdrželi prémie ve výši 4965 eur, napsala agentura DPA.

Daimleru výrazně klesl zisk. Firma sníží odměnu pro zaměstnance i dividendu pro akcionáře
3 (60%) 1 hlasování
Diskuze