Český Cannafest chce uspět i v Americe - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Cannafest chce expandovat. Konopný veletrh cílí na Severní Ameriku

,
Cannafest chce expandovat. Konopný veletrh cílí na Severní Ameriku
Zdroj: Hynek Glos

Zakladatel pražského veletrhu s konopím Cannafest Lukáš Běhal plánuje rozšířit koncept do Severní Ameriky. Nabídky na poskytnutí licence odmítl, první ročník tam chce zorganizovat sám.

Příprava letošního ročníku největšího světového veletrhu s konopím Cannafest se neobešla bez komplikací. Kvůli vichřici, která poničila střechu výstaviště v Holešovicích, se musela akce na poslední chvíli přesouvat do Letňan. Nakonec se však vše podařilo zorganizovat a veletrh odstartuje tento pátek podle plánů.

Zakladatel a držitel ochranné známky Cannafest Lukáš Běhal nadto plánuje příští rok expanzi na severoamerický trh. Kanada i řada států USA v poslední době legalizovaly užívání konopí nejen pro lékařské, ale i rekreační účely. V Severní Americe proto Běhal vidí největší perspektivu pro rostoucí trh s legálním konopím. „Tamní trh je otevřenější, je tam daleko více firem a obrovský potenciál,“ říká Běhal, který odmítl nabídky na poskytnutí licence a první severoamerický Cannafest chce zorganizovat sám.


Čeští Piráti chtějí legalizovat marihuanu. Přinese více než EET:

Piráti: Legalizace konopí přinese státu 3,2 miliardy ročně

Pražský pochod za legalizaci konopí Million Marihuana March


Testem na expanzi je obchodní konference EuroAmerican Cannabis Business Conference, která se letos poprvé koná na pražském Žofíně. Další dvě konference chystá Běhal v příštím roce už za oceánem v Kanadě a USA, konkrétní místa zatím prozradit nechce. O rok později by pak měl následovat samotný Cannafest. „Koncept, který přinášíme, je pro Ameriku unikátní. Obvykle se tam konají spíše jen B2B konference nebo akce pro běžné návštěvníky. My všechno spojujeme a dodáváme třeba i zábavný program,“ dodává Běhal.

Letošní osmý ročník Cannafestu se koná na víc než 16 tisících metrech čtverečních. Očekává se více než 30 tisíc návštěvníků.

Čtěte také:

Sázka na legalizaci: pivovarský obr zaplatil miliardy za podíl v pěstiteli marihuany

Raději bez tabáku. Čistá marihuana je podle vědců bezpečnější

Proti drogám válčí i roboti. Pročesávají příspěvky na Twitteru


Ohodnoťte tento článek
Diskuze