Alibaba zvýšila příjmy o dvě třetiny. Zisk ale kvůli mimořádným výdajům klesl - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Alibaba zvýšila příjmy o dvě třetiny. Zisk ale kvůli mimořádným výdajům klesl

, čtk,
Alibaba zvýšila příjmy o dvě třetiny. Zisk ale kvůli mimořádným výdajům klesl
Zdroj: ČTK/AP

Největšímu čínskému internetovému prodejci Alibaba Group Holding klesl v prvním fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 41 procent na 8,7 miliardy jüanů (28,1 miliardy korun) kvůli mimořádným nákladům. Příjmy však stouply o 61 procent a mírně překonaly očekávání analytiků.

Údaje o čistém zisku nezahrnují firmy, ve kterých má skupina menšinové podíly. Příjmy za duben až červen stouply na 80,9 miliardy jüanů. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali v průměru příjmy 80,7 miliardy jüanů.

Tržby z prodeje přes internet stouply o 61 procent na 69,2 miliardy jüanů. Loni se zvýšily jen o 58 procent. Příjmy cloudové divize se téměř zdvojnásobily na 4,7 miliardy jüanů a příjmy zábavní divize stouply o 46,4 procenta na šest miliard jüanů.

Vývoj hodnoty akcií Alibaby:

Alibaba Chart

Zdroj: IEconomics.com

Růst příjmů od roku 2014, kdy se s akciemi firmy začalo obchodovat na burze, zrychluje. Agresivní investice do kamenných prodejen, logistiky a cloudových služeb však snížily ziskovou marži firmy na rekordní minimum, upozornila agentura Reuters.

Mezi hlavní aktivity firmy patří internetové obchody Tmall a Taobao a platební platforma Alipay. Masivně však investuje do dalších oblastí, aby podpořila další růst.

Zakladatel firmy Alibaba Jack Ma patří mezi nejbohatší lidi v Číně. Odhaduje se, že až 80 procent čínských internetových nákupů se uskutečňuje prostřednictvím jeho obchodu Alibaba.

Nebojte se selhání. Nejbohatší Číňan Jack Ma radí, jak být úspěšný

 Nejbohatší Číňan Jack Ma

Dále čtěte:

Obchod čínských miliardářů: Alibaba kupuje podíl ve filmové divizi Wanda

Alibaba posiluje pozici. Do internetového prodejce Lazada investuje 41 miliard


Ohodnoťte tento článek
Diskuze