Vraťte nám naše mafiány - Euro.cz

Přihlášení

Vraťte nám naše mafiány

,
Vraťte nám naše mafiány

Z ozvěn kampaně před volbami do pražského zastupitelstva musí racionálně myslící Pražany oblévat pot. Stačí jen Petr Stuchlík slibující, že nakopne Prahu poté, co jí čtyři roky nakopávala pod koleno i kousek výše jeho stranická kolegyně Adriana Krnáčová a hlavní město se poté kopané sotva drží na nohou. Stuchlík ale zdaleka není jediným exotem v nabídce.

Vezměme piráta Hřiba, který o co méně zná skutečné problémy města, o to více kádruje své politické soupeře a na plakátech se holedbá čistým štítem a titulem MUDr., ačkoli nikdy neléčil ani nakopnutý palec.

Chce tak zřejmě dokázat moudrost úsloví, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Což se mu ale moc nedaří, když má v životopise jako svůj životní opus konzultantskou práci na projektu eReceptu, toho paskvilu, kterému praktičtí lékaři pro jeho nepoužitelnost nemohou přijít na jméno a který se čestně řadí k dalším památným IT projektům státní právy v Česku.

Kam se ale Hřib hrabe na morální obelisk jménem Čižinský, který se nechal zvolit poslancem za KDU-ČSL a pár měsíců poté si založil vlastní hnutí, které ho má vynést do pozice primátora, a na lidovce udělal dlouhý nos. Jeho čistý štít už má samozřejmě něco za sebou. V posledním volebním období zastupoval ve vedení Prahy Trojkoalici, která stojí za naprostou většinou obstrukcí rozvojových projektů města, včetně dostavby vnitřního okruhu, a za sabotováním přípravy metropolitního plánu. Kromě toho se svého času dosti zasadil o odložení rekonstrukce Libeňského mostu, který díky tomu nyní hrozí zřícením.


Přečtěte si základní informace k blížícím se volbám:

Senátní volby 2018. Jak, kdy a kde se letos volí

Komunální volby se blíží. Vše, co potřebujete vědět

Kde si zvolíte své zastupitele: volební místnosti pro komunální volby

 Prvorepubliková urna v krušnohorské Přebuzi


Starostenské hnutí zase na společnou kandidátku nominovalo Hanu Marvanovou, která toho má za sebou v politice opravdu hodně, a všichni vědí, že kolem ní bývá většinou tak rušno, že to paralyzuje činnost jakékoli organizace, do níž si sedne.

A když k tomu všemu přičteme Jakuba Landovského, který v socialistickém zoufalství slibuje tramvaj zadarmo a zrušení poplatků za psy Pražanům s průměrnými příjmy bez tří stovek čtyřicet tisíc korun, musíme propadnout trudomyslnosti a obavám, že pár měsíců po volbách do zastupitelstva budeme nuceni smutně vzpomínat na akční hrdinku Krnáčovou, tak jako se dnes třeba na Praze 5 najdou mnozí, kterým skane slza, když na ulici potkají veterána Milana Jančíka, jenž v době svého starostování opravdu nestydatě zbohatl, ale ze Smíchova se v té době stalo druhé centrum Prahy, a dokonce se za něj v zimě uklízely chodníky, když napadl sníh!

Čtěte další komentáře Pavla Párala