Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Weikert
Weikert
Autor:

Socdemácké mládí mívá život krátký

 Weikert 19. února, 10:25  -  Petr Weikert
 Weikert
Weikert
19. února, 10:25

Ministři Jana Maláčová a Tomáš Petříček si užívají fascinace svého okolí. Právě na ně se upírá zrak sociálních demokratů jako na dvě mladé tváře, které zvednou její preference z pětiprocentní hranice. Partaj tak už potřetí v poměrně krátké době mění svoji vizi. Kdo by za tím viděl výraz zoufalství, nebude úplně mimo.

Existoval kdysi muž jménem Bohuslav Sobotka. Dnes konzultant z bytovky ve Vyškově, na kterou si vzal hypotéku, býval předsedou ČSSD a premiérem země, svého času i ministrem financí. Dobře rozjetá kariéra. Na jejím vrcholu měl plán, že se partaj konečně zbaví zapařeného tesilového pachu postkomunismu a stane se z ní moderní levicová strana evropského střihu. Ale protože to byl Bohuslav Sobotka, celé se mu to tak nějak nepovedlo. Dílem proto, že na to nebyl vybaven řekněme osobnostně, dílem proto, že proti němu stály váhy typu Michala Haška, Jaroslava Foldyny, Zdeňka Škromacha nebo prezidenta Miloše Zemana.

Když už bylo všem v ČSSD kromě Sobotky samotného jasné, že strana padá ke dnu, rozhodlo se vedení partaje vzít její osud do svých rukou. Nebo lépe řečeno udělat cokoliv pro to, aby Sobotkovy ruce měly na chod strany co nejmenší vliv. Padl tím i plán na liberálně levicovou partaj orientovanou zejména na městské voliče.


Pokud se Petříček nestane místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády