Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

Pavel Páral
Pavel Páral
Autor: Euro.cz

Příliš brzy na vítězství

 Páral 05. června, 14:40  -  Pavel Páral
Pavel Páral
Pavel Páral
Autor: Euro.cz
05. června, 14:40

Pohled na plné Václavské náměstí je velmi emotivní a jistě nenechává Andreje Babiše v klidu. V životě takovou bezmoc nepoznal a není síly, která by zabránila tomu, že se příští týden na Letné sejde ještě mnohem více lidí. Jenže to v reálu neznamená nic jiného, než že jeho osobu a to, co představuje, nemá rádo hodně lidí. Problém ale je v tom, že ho také dost lidí rádo má. A to dokonce tolik, že mu to umožňuje setrvale vyhrávat volby, jak v souvislosti s demonstracemi neopomněl připomenout.

A upřímně řečeno, asi to nejhorší, co by se mohlo stát, je to, za co demonstranti na ten Václavák chodí. Rozpad koalice a pád vlády by dal moc v zemi opět do rukou Miloši Zemanovi a dočkali bychom se nejprve nějaké dočasné vlády a pak předčasných voleb, v nichž by Babiš zase vyhrál a sestavit bez něj vládu novou by nejspíše nešlo.


Babiš zkritizoval demonstranty: Lidé křičí nepravdy, Minář se chce jen zviditelnit


Má své voliče pevně přivázané navyšováním důchodů a různých dalších dárků a ti mu jen tak neuhnou. Navíc současná fáze hospodářského cyklu mu hraje do karet, protože zpomalení ekonomiky ještě není v peněženkách lidí zaznamenatelné a platy dál rostou. Za dva roky bude situace pravděpodobně o dost jiná.