Příliš brzy na vítězství - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Příliš brzy na vítězství

,

Pohled na plné Václavské náměstí je velmi emotivní a jistě nenechává Andreje Babiše v klidu. V životě takovou bezmoc nepoznal a není síly, která by zabránila tomu, že se příští týden na Letné sejde ještě mnohem více lidí. Jenže to v reálu neznamená nic jiného, než že jeho osobu a to, co představuje, nemá rádo hodně lidí. Problém ale je v tom, že ho také dost lidí rádo má. A to dokonce tolik, že mu to umožňuje setrvale vyhrávat volby, jak v souvislosti s demonstracemi neopomněl připomenout.

A upřímně řečeno, asi to nejhorší, co by se mohlo stát, je to, za co demonstranti na ten Václavák chodí. Rozpad koalice a pád vlády by dal moc v zemi opět do rukou Miloši Zemanovi a dočkali bychom se nejprve nějaké dočasné vlády a pak předčasných voleb, v nichž by Babiš zase vyhrál a sestavit bez něj vládu novou by nejspíše nešlo.


Babiš zkritizoval demonstranty: Lidé křičí nepravdy, Minář se chce jen zviditelnit


Má své voliče pevně přivázané navyšováním důchodů a různých dalších dárků a ti mu jen tak neuhnou. Navíc současná fáze hospodářského cyklu mu hraje do karet, protože zpomalení ekonomiky ještě není v peněženkách lidí zaznamenatelné a platy dál rostou. Za dva roky bude situace pravděpodobně o dost jiná.

Věříte, že Andrej Babiš neovládá Agrofert?

A především největší problém je v tom, že opozice prokazuje praktickou bezradnost a žádná ze stran nemá lídra, který by se dokázal věrohodně postavit do čela všem těm nespokojeným občanům, kterým pozvolný a nenápadný posun Česka do Orientu odehrávající se v posledních letech není lhostejný. Současná diskuse kolem auditu agrofertích dotací je v tomto směru smutně výmluvná.


Jak dostat 100 tisíc lidí na Václavák. Chystá se rekordní demonstrace za Babišovu demisi

Demonstrant na plný úvazek: Jako politik se necítím, říká Minář


Našeho Babišistánu se zbavíme prostě až tehdy, kdy další Andrejovo setrvání v politice pro něj bude znamenat opravdu významné ztráty majetku, k čemuž se nyní schyluje, a on odejde sám. Nebo se najde někdo, kdo ho ve volbách za dva roky porazí. K tomu je ale třeba odvést v politických partajích kus pořádné práce, fištronu a také čerstvé krve. Ale nakonec i z těch demonstrací může povstat ten správný vyzyvatel.

Čtěte další komentáře Pavla Párala

Ohodnoťte tento článek
Diskuze