Neuvěříte, sluníčka. Tomio vyrazil do Ostravy, aby se poklonil NATO - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Neuvěříte, sluníčka. Tomio vyrazil do Ostravy, aby se poklonil NATO

,

Tomio Okamura zavelel k velkému obratu. Přehodnotil své postoje a začal propagovat Severoatlantickou alianci.

Jak řekl Miloš Zeman, jen idiot nemění své názory. A těmito slovy se zřejmě inspiroval jeden z jeho největších obdivovatelů, Tomio Okamura. Při příležitosti slavného výročí 20 let od vstupu Česka do Severoatlantické aliance vyrazil na Dny NATO, aby obdivoval spojeneckou techniku.

Z fotek, které pak umístil na sociální sítě, vyplývá jediné. Má rád letadla. Velmi často pózoval u stroje včasné výstrahy Boeing E-3 Awacs, který se jako pozorovací letoun zúčastnil spojeneckých misí nad Libyí nebo Perským zálivem či monitoruje východní oblasti NATO, aby včas odhalil potenciální agresivní chování Ruska. I když to fotoaparát jeho kolegů nezachytil, Okamura si určitě s nadšením malého kluka prohlédl i další skvosty západní výroby určené k odstrašení Moskvy.

 Tomio Okamura na Dnech NATO 2019

Tomio Okamura na Dnech NATO 2019

Aby Okamura podpořil i českou armádu a její závazky v rámci Severoatlantické aliance – aktuálně ochranu pobaltských zemí před nevyzpytatelnými ruskými stíhačkami – vyfotil se i s několika vojáky v uniformách a navštívil expozici českých vzdušných sil.

I když trvalo dlouho, než Okamura pochopil, že jedině NATO je zárukou bezpečnosti v Evropě, Olověná vesta takové rozhodnutí chválí a má jediný komentář: Lepší později než nikdy. Hnutí SPD teď ale čeká nesmírně náročný úkol. Přesvědčit i své voliče, že Severoatlantická aliance je tím nejlepším (tedy až po členství v EU, samozřejmě). Pro samotné vedení strany to bude poměrně těžké, takže ideálně by s přesvědčováním mohla pomoci některá z neziskovek.

Podaří se Okamurovi přesvědčit ostatní členy SPD k podpoře NATO a EU?

Příklady ovšem táhnou a to by v tom byl čert, aby i ti nejradikálnější nakonec nepochopili, že Tomio Okamura to myslí dobře a prozřel správně. Vždyť i on dřív nepoučeně tvrdil, že NATO je spolek, který místo toho, aby se snažil konfliktům přecházet, podílí se na jejich eskalaci.

To už je ale dnes jen historie, za níž Okamura i celé SPD udělali tlustou hnědou čáru. Jen idiot nemění své názory.

Čtěte další texty Ondřeje Stratilíka

Neuvěříte, sluníčka. Tomio vyrazil do Ostravy, aby se poklonil NATO
5 (100%) 1 hlasování
Diskuze