Menu Zavřít

Meta nabízí Evropanům Facebook a Instagram bez reklam. Za jejich vypnutí si mohou připlatit od listopadu

30. 10. 2023
Autor: Depositphotos

Společnost Meta evropským uživatelům nově umožní využívat její sociální sítě Facebook a Instagram bez zobrazování jakýchkoli reklam. Za novou službu si ale zájemci zaplatí. Americký technologický gigant to uvedl v pondělním prohlášení. Zároveň podotkl, že pro ty, kteří budou personalizovaný reklamní obsah i nadále podporovat, zůstanou obě služby zdarma.

Nová funkce se bude týkat uživatelů z Evropské unie, Švýcarska a zemí Evropského hospodářského prostoru. Ti za ní měsíčně zaplatí buď 9,99 euro (tedy necelých 250 korun) nebo 12,99 euro (přes 320 korun) v závislosti na tom, zda předplatné zakoupí na webu či prostřednictvím operačních systémů iOS a Android.

„Věříme v internet podporovaný reklamou, který lidem umožňuje přístup k personalizovaným produktům a službám bez ohledu na jejich ekonomické postavení,“ uvádí Meta na svých oficiálních stránkách s tím, že pro malé podniky je internetový reklamní obsah důležitým pomocníkem při získávání nových zákazníků.

Předplatným se technologická firma snaží reagovat na předpisy týkající se nakládání s osobními daty evropských uživatelů. „Ať už se lidé rozhodnou používat naše produkty zdarma s reklamami, nebo se přihlásí k tomu, aby se jim reklamy přestaly zobrazovat, jsme odhodláni udržovat osobní údaje v soukromí a v bezpečí, a to podle našich vlastních zásad a obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů,“ zní v prohlášení.

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).