Menu Zavřít

České FTMO personálně posiluje. S globálním růstem pomohou nový CFO Dyntar a šéfka právního oddělení Svobodová

3. 7. 2024
Autor: FTMO

Patří mezi nejrychleji rostoucí středo- a východoevropské firmy vůbec. To není fráze, ale prostý fakt, který dokládá například trojnásobné prvenství v prestižním žebříčku Deloitte Fast 50. Ten česká platforma pro tradery FTMO ovládla v letech 2021 až 2023, což se nikdy předtím žádné jiné společnosti nepoštěstilo.

A protože se nyní firma zakladatelů Otakara Šuffnera a Marka Vašíčka připravuje na další růst, škálování a akvizice, rozhodla se personálně posílit. Do jejího managementu tak vedení přibralo nového finančního šéfa, kterým je Radek Dyntar, jenž v posledních šesti letech pracoval jako finanční ředitel evropské větvě světoznámé právní kanceláře Dentons. Změn se však dočkalo i právní oddělení firmy. To nyní nově povede Eva Svobodová, která pro změnu dlouhých 18 let působila v jedné z největších právních společností světa White & Case.

Česká platforma pro tradery FTMO přitahuje stále více klientů. Za letošní první čtvrtletí jim vyplatila 620 milionů korun
Přečtěte si také:

Česká platforma pro tradery FTMO přitahuje stále více klientů. Za letošní první čtvrtletí jim vyplatila 620 milionů korun

„FTMO pracuje v rychle rostoucím a vyvíjejícím se segmentu, který mě baví a zároveň je blízko k mé dosavadní specializaci,“ konstatuje Svobodová. „Zároveň firmu vnímám jako absolutní fenomén v oblasti prop-tradingu. Jde o globální byznys řízený z Prahy, který má stále ještě startupový mindset a do budoucna velký potenciál, a je tady reálná příležitost spolupodílet se na dalším směřování. Mým hlavním úkolem bude další rozvoj právního oddělení s ohledem na růst stávajícího byznysu a jeho expanzi,“ upřesňuje.

„Kdo sleduje podnikatelské zprávy v ČR, nemohl FTMO nezaznamenat. Firma má naprosto unikátní příležitost dělat globální byznys z Prahy, navíc v oboru, ve kterém je lídr. Na druhou stranu tento příběh zdaleka není u konce a bude potřeba spousta práce, znalostí a úsilí, aby byl ještě úspěšnější. Je to něco, u čeho chci být, a věřím, že se nám podaří ve finančním oddělení dobudovat tým, který bude přinášet tu největší možnou přidanou hodnotu,“ říká ke svému příchodu do renomované české společnosti Dyntar.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).