Nová role exministra Kremlíka. Založil Středoevropský institut pro rozvoj dopravní infrastruktury - Euro.cz

Přihlášení

Nová role exministra Kremlíka. Založil Středoevropský institut pro rozvoj dopravní infrastruktury

,
Nová role exministra Kremlíka. Založil Středoevropský institut pro rozvoj dopravní infrastruktury
Zdroj: čtk

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík, který byl letos v lednu odvolán z funkce kvůli zakázce na elektronický prodej dálničních známek za 400 milionů korun, se kromě advokacie i nadále věnuje dopravě. Minulý týden založil Středoevropský institut pro rozvoj dopravní infrastruktury, který si klade za cíl „procesně se podílet” na dokončení tuzemské dálniční sítě, železničních koridorů či přispět k přípravě a výstavbě vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe.

„Problematika dopravy je v moderním pojetí komplexní systém, kdy nemluvíme o jednotlivých druzích doprav, ale o jejich efektivním propojení tak, aby byla zajištěna lepší propustnost, zkrátila se doba přepravy a zvýšil se komfort pro cestující,” vysvětluje Vladimír Kremlík svou vizi dopravy, kterou chce prostřednictvím svého nového institutu prosazovat.

Předsedou správní rady institutu je Petr Forman, podnikatel, bývalý náměstek ministra dopravy a poradce prezidenta Miloše Zemana, který prosazuje především stavbu kanálu Dunaj-Odra-Labe. 

Členem správní rady institutu je prezident České logistické asociace Václav Cempírek, někdejší poslanec zvolený za TOP 09. Dalším členem správní rady je bývalý prezident Sdružení pro dopravní telematiku Miroslav Svítek.

Institut spolupracuje mimo jiné také s bývalým šéfem Letiště Praha Jiřím Posem nebo s psychiatričkou Zdenou Kmuníčkovou, a to kvůli jejímu zaměření na „psychologii mezilidských vztahů a vztah člověka ke specifickému prostředí”. První zasedání správní rady institutu se uskuteční na konci června.

Diskuze