Autor inovativních učebnic Liška: Chceme, aby děti chodily do školy rády - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Autor inovativních učebnic Liška: Chceme, aby děti chodily do školy rády

, Euro TV,

Marek Liška už v 16 letech napsal první učebnici matematiky, která vznikla z jeho výpisků, pomocí nichž doučoval své spolužáky. Později podle toho pojmenoval nakladatelství učebnic ProSpolužáky.cz, které vydává i další učebnice chemie a připravuje učebnici fyziky. Nyní se podle Markovy pomůcky vyučuje už na téměř 200 středních školách v Česku i na Slovensku.

Letos v březnu se svým projektem vyhrál soutěž Startupper roku. A týdeník Euro ho v červenci zařadil mezi dvacet talentovaných lidí okolo dvaceti let, které se vyplatí sledovat.

Markovy učebnice se vyznačují tím, že se studenty komunikují kamarádskou formou, tykají jim, vysvětlují řešení příkladů krok za krokem a především kladou důraz na procvičování i pomocí QR kódů, kdy si student může najít řešení na webových stránkách nakladatelství. Podle Marka jsou největším problémem českého středního školství příliš obsáhlé osnovy a nedostatek kvalitních učitelů.

„V naší dlouhodobé vizi máme stanovené, že by student neměl říkat, že je naštvaný či znuděný, že jde do školy, ale naopak že jde do školy rád, protože tam dělá přesně to, co ho baví, a v tom se i rozvíjí,“ tvrdí dnes čtyřiadvacetiletý podnikatel.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze