Pražský hazard. Celníci od začátku roku zavřeli 28 nelegálních heren - Euro.cz

Přihlášení

Pražský hazard. Celníci od začátku roku zavřeli 28 nelegálních heren

, čtk,
Pražský hazard. Celníci od začátku roku zavřeli 28 nelegálních heren
Zdroj: Profimedia.cz

Pražští celníci za posledních osm měsíců zavřeli 28 nelegálních heren. Celní správa v rámci razií zabavila více než 270 herních automatů, deset stolů pro takzvané živé hry, šest rulet a přes dva miliony korun. Za provozování her bez příslušného povolení hrozí pokuta až do 50 milionů korun a propadnutí vybavení a zařízení, které slouží k nelegálnímu hazardu.

Celní správa, která vykonává dohled nad hazardními hrami od začátku letošního roku, provádí v hlavním městě razie pravidelně.

Naposledy celníci 23. srpna zavřeli nelegální hernu v pražských Vysočanech. V provozovně, která neměla povolení od ministerstva financí, zabavili devět automatů, příslušenství ke hrám a 28 tisíc korun. „U konkrétní herny bylo zajímavé, že měla platné povolení na jeden výherní přístroj, což ovšem vůbec neodpovídalo realitě,“ uvedla Kurková.


Přečtěte si: Přiškrcený online hazard: stát zahnal desítky firem a rozdává milionové pokuty

Práce s počítačem, ilustrační foto


Provozovatelé hazardních her se někdy snaží obcházet zákon. V některých případech tak hernu vydávají za dobročinný spolek, kdy případnou hru interpretují jako příspěvek spolku, nebo jako hráčský klub s členskými kartami.

Začátkem srpna například celníci zasahovali podruhé v herně v Modřanech. Její majitel se snažil zabránit odhalení podvodu tím, že do místnosti u vstupu umístil legální přístroje a nelegální byly v prostoru, kam měli přístup jen vybraní hráči.

Dále čtěte:

Strážníci nakupují, pořizují si desítky nových aut. Hlavně Hyundai

Strážníci by měli začít používat nové speciální vozy. Zkrátí prý dobu zásahu