Pinkasův palác na pražské Kampě byl vydražen za 480 milionů korun - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Pinkasův palác na pražské Kampě byl vydražen za 480 milionů korun

, čtk,
Pinkasův palác na pražské Kampě byl vydražen za 480 milionů korun
Zdroj: ČTK

Pinkasův palác na pražské Kampě byl v největší nedobrovolné dražbě v Česku vydražen za 480 milionů korun. Vyvolávací cena byla o deset milionů nižší. Dražby se zúčastnily dva subjekty, vítěz si nepřál zveřejnit svoji totožnost.

Dražba se dnes konala v pražském hotelu InterContinental. Jejím navrhovatelem byla PPF Banka, nemovitost dosud vlastnila firma Artemis Property, která je zároveň zástavcem. Objekt se nyní rekonstruuje.

Licitace trvala pět minut. „Po dvou příhozech byla dokončena největší nedobrovolná dražba v České republice. Subjekt, který získal předmět aukce, si nepřál uveřejnit svoji identitu. Byly dva subjekty a byly učiněny dva příhozy. Vydražitel má nyní 60 dní na to, aby doplatil kupní cenu. Poté bude jeho jméno možné vyčíst z katastru nemovitostí,“ řekl ČTK Petr Bartoš, mluvčí realitní společnosti Gaute, která má prodej na starosti.

Minimální příhoz byl pět milionů korun, zájemce musel složit dražební jistotu 48 milionů korun.

Nedobrovolná dražba se podle zákona o veřejných dražbách provádí na návrh dražebního věřitele, jehož pohledávka je zajištěna zástavním právem k dražené nemovitosti a jehož pohledávka je přiznána exekučním titulem, nejčastěji soudním rozhodnutím.

Čtěte také: Českomoravská Nemovitostní koupila od miliardáře Skaly budovu na Václavském náměstí