Vnitro chystá stavbu administrativního centra na Veleslavíně. Komplex má pojmout 3200 zaměstnanců - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Vnitro chystá stavbu administrativního centra na Veleslavíně. Komplex má pojmout 3200 zaměstnanců

, čtk,
Vnitro chystá stavbu administrativního centra na Veleslavíně. Komplex má pojmout 3200 zaměstnanců
Zdroj: čtk

Ministerstvo vnitra vypsalo zakázku na projektovou dokumentaci k plánované stavbě administrativního centra na pražském Veleslavíně. Podle webu E15.cz, který o tendru informoval, převyšuje hodnota zakázky 29 milionů korun. Komplex má pojmout 3200 zaměstnanců resortu a jeho součástí budou i autoopravny. Úředníci ministerstva v současnosti sídlí na několika místech metropole.

„Hlavním důvodem pro výstavbu je odchod z komerčních nájmů kanceláří a rovněž budov, které budou vyžadovat velice nákladné rekonstrukce v blízké budoucnosti,“ řekl webu Adam Rözler z tiskového oddělení ministerstva. Kromě útvarů ministerstva by se do nového areálu na Veleslavíně měla přesunout i některá pracoviště policejního prezidia. Součástí novostavby budou i kuchyně a jídelny pro zaměstnance.

Tendr na projektovou dokumentaci nutnou k získání územního řízení vypsal úřad prostřednictvím podřízené organizace Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra. Odhadovanou cenu za samotnou stavbu úřad neuvedl. Výstavba komplexu patří mezi 86 projektů v národním investičním plánu v celkové hodnotě asi 57 miliard korun.


Stát si chrání pozemky v Letňanech. Část z nich bude kvůli vládní čtvrti v rezervách

 Jeden z pozemků v Leňanech, který chtěl premiér Andrej Babiš získat od Prahy a postavit na něm kanceláře pro státní úředníky


Vnitro zvažuje rekonstrukci svého areálu na Letné. Navrhovaná rekonstrukce se má uskutečnit ve dvou etapách. V první etapě by měla být opravena stará budova postavená v letech 1935 až 1939, v druhé pak nový objekt postavený v roce 1979. Oprava má stát 936 milionů korun.

Podnětem pro návrh ministerstva byla mimo jiné situace, kdy budou od roku 2020 významně uvolněny administrativní kapacity v areálu. Loni totiž vnitro rozhodlo o přesunutí centrálního pracoviště odboru azylové a migrační politiky, který nyní sídlí ve starší z budov.

Čtěte také:

Česká pošta potřebuje restrukturalizaci, tvrdí Babiš. Očekává příchod krizových manažerů

Vnitro zaspalo: zakázku za 4,44 miliardy na vysílačkovou síť pro záchranáře chce zadat bez tendru

Úroveň digitalizace české státní správy brzy neobstojí, ukázal průzkum

Vojenská policie odložila prověřování nákupu mobilních radarů, trestný čin spáchán nebyl