Tajemníkem na zemědělství bude Sixta. Byl jediným uchazečem - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Tajemníkem na zemědělství bude Sixta. Byl jediným uchazečem

,
Tajemníkem na zemědělství bude Sixta. Byl jediným uchazečem
Zdroj: čtk

Jiřího Bakalíka v pozici státního tajemníka na ministerstvu zemědělství nahradí Jan Sixta. Ten doposud působí ve stejné funkci na ministerstvu financí.

O příchodu zkušeného úředníka na ministerstvo zemědělství informoval Ekonomický deník. Dosavadní tajemník Jíří Bakalík rezignoval na funkci na vlastní žádost v polovině srpna. Vláda následně vypsala na uvolněnou pozici výběrové řízení. Podle informací Euro.cz byl Sixta jediným, kdo se na uvolněnou pozici přihlásil.

Sixta nebude na ministerstvu nováčkem. V minulosti už působil na pozici prvního náměstka. Na resort přišel v době úřednické vlády Jiřího Rusnoka, kdy si ho přivedl tehdejší ministr Miroslav Toman. Ten se na ministerskou pozici vrátil v současné vládě Andreje Babiše a Sixta se tedy vrací s ním.

Vedle ministerstva zemědělství působil Sixta také na ministerstvu pro místní rozvoj nebo na ministerstvu vnitra. Od roku 2015 však zastával pozici státního náměstka na ministerstvu financí. Původně pracoval pod Andrejem Babišem, později pod jeho nástupci Ivanem Pilným a Alenou Schillerovou. Jeho přechod na zemědělství znamená, že stát bude muset vypsat výběrové řízení na místo státního tajemníka na financích.

Přečtěte si základní informace k blížícím se volbám:

Senátní volby 2018. Jak, kdy a kde se letos volí

Komunální volby se blíží. Vše, co potřebujete vědět

Kde si zvolíte své zastupitele: volební místnosti pro komunální volby

Komunální volby 2018: kdy a jak se volí?

 Prvorepubliková urna v krušnohorské Přebuzi