Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš
Autor: čtk

Stát jsem já. Babiš je uprostřed dotačního chaosu

Jan Novotný 15. června, 18:00  -  Jan Novotný
 Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš
Autor: čtk
15. června, 18:00

Evropská komise ukazuje privatizaci českého státu Andrejem Babišem na konkrétních případech. V Česku naprosto selhal systém rozdělování evropských peněz.

Kdybychom měli vyjmenovat všechna vážná podezření na Andreje Babiše z protiprávních činů, kterých se dopustil během pěti let v politice, nestačil by nám na to ani celý tento text. S žádným jiným českým politikem v porevoluční historii není spojeno tolik skandálů, a teď dokonce i s mezinárodním rozměrem. A žádnému jinému českému politikovi toho tolik ještě nikdy neprošlo. A nezměnilo to ani 120 tisíc lidí na zaplněném Václavském náměstí.

Měl by Andrej Babiš kvůli auditu Evropské komise odejít z politiky?

Babiš má za sebou v jednom šiku seřazené politické hnutí, které vlastní, a nad vodou ho drží také výsledky všech voleb za poslední roky, v nichž ANO přesvědčivě válcuje politickou konkurenci. Přesto je Babiš podle právníků Evropské komise ve střetu zájmů na základě českého i evropského práva a premiérem by být neměl. Je to jasně popsáno v návrzích dvou zpráv bruselských auditorů, které v uplynulých dnech dorazily do Česka. Tyto předběžné zprávy ve zkratce říkají, že Babiš je vlastně bývalým a zároveň i budoucím vlastníkem Agrofertu, takže má stále zájem na prospěchu svého holdingu.