Prymula se stal podnikatelem. „Zatím nic nevyrábím,” říká - Euro.cz

Přihlášení

Prymula se stal podnikatelem. „Zatím nic nevyrábím,” říká

,
Prymula se stal podnikatelem. „Zatím nic nevyrábím,” říká
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví a bývalý předseda Ústředního krizového štábu ČR během jarní karantény Roman Prymula se stal v červnu podnikatelem. Získal živnostenské oprávnění v několika oborech, mimo jiné ve výrobě zdravotnických prostředků či v poradenské a konzultační činnosti. Zatím ale podle svých slov aktivní podnikání nezahájil.

„Ještě nedělám vůbec nic, maximálně někde něco odpřednesu. Pouze jsem se zaregistroval, protože jsem chtěl odejít z ministerstva. Ale teď jsem na Úřadu vlády,” uvedl Prymula. 

Vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví se Prymula stal letos 25. května a živnostenské oprávnění mu vzniklo 17. června. Mezi jeho hlavní úkoly na Úřadu vlády patří vytvoření a předložení Národní koncepce zdravotnického výzkumu a celková koordinace vědy a výzkumu ve zdravotnictví s dalšími úřady.

Pozici náměstka ministra zdravotnictví opustil v květnu po neshodách s ministrem Adamem Vojtěchem. Tomu vadily některé Prymulovy výroky v médiích a fakt, že tato vystoupení s ním „neřeší osobně”. 

Podle Prymuly se naopak lidé v čele ministerstva „bojí jeho popularity, a proto prý byly nařízeny bezpečnostní prověrky”. To ministr Vojtěch odmítl s tím, že prověrku požaduje po všech svých náměstcích od loňského dubna. Jen Prymula ji zatím nezískal.