Už i Rusko má svůj "Disneyland". Putin v Moskvě slavnostně otevřel největší zastřešený zábavní park v Evropě - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Už i Rusko má svůj „Disneyland“. Putin v Moskvě slavnostně otevřel největší zastřešený zábavní park v Evropě

ČTK,
Už i Rusko má svůj „Disneyland“. Putin v Moskvě slavnostně otevřel největší zastřešený zábavní park v Evropě
Zdroj: ČTK/AP/Shamil Zhumatov

Ruský prezident Vladimir Putin dnes spolu s moskevským starostou Sergejem Sobjaninem otevřel v hlavním městě nový zábavní park, který má být největší v Evropě v kategorii zastřešených středisek. Park Ostrov snů, kterému se ovšem už přezdívá „ruský Disneyland“, má rozlohu 300 tisíc čtverečních metrů.

Prvními návštěvníky se staly děti z moskevských sirotčinců a z chudých rodin. Pro ostatní se Ostrov snů otevře v sobotu 29. února, napsal list Vedomosti.

Park se stavěl od roku 2017 a termíny dokončení se dvakrát posouvaly kvůli problémům s financováním. Vybudování parku je součástí projektu revitalizace území bývalé moskevské automobilky ZIL. Projekt si podle deníku vyžádal v přepočtu skoro 35 miliard korun.

Kus Říma, Londýna i Beverly Hill uprostřed Moskvy

Zábavní komplex zahrnuje park s atrakcemi v devíti tematických zónách, nákupní centrum, 17 kinosálů a koncertní síň pro 4500 diváků; ta se ale otevře až v druhé polovině roku.

Před parkem je obchodní galerie v podobě městské promenády, která imituje ulice Říma, Barcelony, Londýnu a Beverly Hills, ústící na moskevském náměstí. Většina nájemců (řetězce kaváren a restaurací, obchody s oděvy, obuví, kosmetikou a hračkami) už uzavřela dohody a zaplnila plochy, zbývající mají být obsazeny do poloviny roku.

Promenádu kryje sedm skleněných kupolí; ústřední kopule o rozloze 8600 čtverečních metrů je podle deníku největší v Evropě.

Vstupné do tisícovky, sirotci smějí do parku jednou měsíčně zdarma

V parku je 27 atrakcí, čtyři další plně interaktivní, pět show a devět míst pro zdramatizované schůzky s postavami z animovaných filmů.

Park má být podle tvůrců střediskem odpočinku rodin, zábavu tu mají najít předškoláci i dospělí. Investor počítá s nejméně 7,5 milionu návštěvníků ročně. Vstupné stojí od 1900 do 2900 rublů (asi 660 až 1000 korun), podle dne v týdnu a kategorie vstupenky. Rodiny s mnoha dětmi, penzisté, veteráni a invalidé mohou počítat s dvacetiprocentní slevou, sirotci mohou park jednou měsíčně navštívit zdarma.

Příští rok má u parku vyrůst čtyřhvězdičkový hotel s 900 pokoji.

Čtěte také:

Podmořský zábavní park na Filipínách „ztroskotal“. Ochránci jej vyhnali na pevninu

Dubaj se opět rozšiřuje. Staví zábavní komplex za 3 miliardy dolarů

Místo trhů Mumínci. Finančník otevře zábavní park

Už i Rusko má svůj „Disneyland“. Putin v Moskvě slavnostně otevřel největší zastřešený zábavní park v Evropě
3 (60%) 1 hlasování
Diskuze