Do aukce míří slavný zelený vůz Elizabeth Tayl - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Unikátní automobil herečky Elizabeth Taylor míří do aukce. Cena se prý vyšplhá až na 2 miliony dolarů

, Barbora Košňarová,
Unikátní automobil herečky Elizabeth Taylor míří do aukce. Cena se prý vyšplhá až na 2 miliony dolarů
Zdroj: Guernsey´s Auction House: https://www.guernseys.com/

Milujete filmy s Elizabeth Taylor a chtěli byste se také alespoň na chvíli cítit jako tato obdivovaná hvězda filmového plátna? Pokud nemáte hluboko do kapsy, váš sen se může stát skutečností. Do aukce jde totiž hereččin slavný automobil značky Rolls Royce Silver Cloud II Drophead, kterému fanoušci neřeknou jinak než „Zelená bohyně“.

Obdivovaná hvězda stříbrného plátna, půvabná módní ikona, a hlavně jeden z nejslavnějších sex symbolů své doby. To vše byla pro příznivce herečka Elizabeth Taylor. Není tedy divu, že její život mimo kamery byl stejně ostře sledovaný jako snímky, ve kterých se objevila. Fanouškům neunikla žádná hereččina aféra a známé byly samozřejmě také její drahé šperky, krásné róby a jedinečné automobily.

Vůz, který ladí k barvě šatů

Rolls Royce Silver Cloud II Drophead se stahovací střechou zakoupila Elizabeth Taylor roku 1960. A proč si vybrala právě unikátní kouřově zelený odstín? Důvod byl prostý. Automobil musel ladit s barvou svatebních šatů, ve kterých si vzala svého čtvrtého manžela, zpěváka Eddie Fishera. Kvůli této speciální barvě mu fanoušci zanedlouho začali přezdívat „Zelená bohyně“.

 Rolls Royce Silver Cloud II Drophead musel mít stejnou barvu jako svatební šaty Elizabeth Taylor

Podle serveru CNN byl vůz slavnému páru doručen do newyorského hotelu Pierre, kde v tu dobu společně žili. Kromě výběru unikátní barvy si manželé nechali na dveře diskrétně namalovat také své iniciály. Vozidlo má ale ještě jednu zajímavost. Ačkoliv je britské výroby, volant se netradičně nachází nalevo.

V roce 1962 se Elizabeth Taylor se svým manželem vydala do Říma na natáčení velkofilmu Kleopatra a její zelený miláček samozřejmě nemohl chybět. Na place ovšem poznala ženatého herce Richarda Burtona, a tak začala jedna z nejsledovanějších hollywoodských milostných afér. Ještě než se herci rozešli se svými tehdejšími partnery a následně uzavřeli sňatek, fanoušci mnohokrát potkali Burtona, jak se ulicemi prohání v ikonickém zeleném automobilu.

Blázen, či génius?

Elizabeth Taylor byla majitelkou slavného Rolls Royce zhruba dvacet let, v 70. letech se ho však rozhodla prodat. Zakoupil ho od ní kalifornský fanoušek Karl Kardel, který si ho ponechal následující čtyři dekády a vzorně se o něj staral. V současné době by ho však rád předal někomu dalšímu.

 Rolls Royce Silver Cloud II Drophead

„Když jsem ten automobil koupil, mí přátelé si mysleli, že jsem blázen. O čtyři roky později ale jeho cena enormně vzrostla a najednou mě považovali za génia. Já ho ale koupil hlavně kvůli tomu, že jsem ten vůz miloval, a stále ho považuji za jeden z nejkrásnějších automobilů, které kdy byly vytvořeny,“ řekl Kardel pro The New York Times.

Zaplatí někdo miliony dolarů?

Jedinečný Rolls Royce se objeví na aukci, kterou pořádá známá newyorská aukční síň Guernsey´s. Proběhne příští úterý v hotelu Pierre, tedy na stejném místě, kam bylo slavné herečce před mnoha lety doručeno. Momentálně je vůz v perfektním stavu, má opravený motor, nový kožený interiér, vyměněnou střechu a na tachometru pouhých 65 tisíc kilometrů.

 Rolls Royce Silver Cloud II Drophead

Nabídky za slavný Rolls Royce začínají na částce 400 tisíc dolarů. „Otázkou zůstává, jak tuto sumu ovlivní skutečnost, že dražený vůz patřil právě herečce Elizabeth Taylor,“ řekl pro CNN prezident aukční síně Guernsey´s Arlan Ettinger. Ten se také domnívá, že odhadovat přesnou částku je sice předčasné, cena „Zelené bohyně“ by nicméně mohla stoupnout až na 2 miliony amerických dolarů.

Čtěte také:

Ráj plný narcisů se veřejnosti nadobro uzavřel. Může za to obrovský příliv turistů

Opuštěné budovy lákají milovníky tajemna. Prohlédněte si místa, kde se čas nadobro zastavil – 1. část

Kam za dobrodružstvím? Prohlédněte si ta nejzajímavější opuštěná místa – 2. část