Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

7 tipů na skvělé knižní dárky nejen pod stromeček
7 tipů na skvělé knižní dárky nejen pod stromeček
Autor: Shutterstock

7 tipů na skvělé knižní dárky nejen pod stromeček

14. listopadu, 15:40 - Tomáš Bohuslav
7 tipů na skvělé knižní dárky nejen pod stromeček
7 tipů na skvělé knižní dárky nejen pod stromeček
Autor: Shutterstock
14. listopadu, 15:40

Přemýšlíte o tom, jakou knihu darovat svým blízkým na Vánoce, k narozeninám či prostě jen tak? Máme pro vás několik tipů, jež zaplavily tuzemská knihkupectví v posledních měsících, ale i takové, které se již dají označit za hotové bestsellery. Posuďte však sami.

Mojmír Hampl: Pro Čechy je nebe nízko - Pojďme chtít víc

Kniha Pro Čechy je nebe nízko – Pojďme chtít víc bývalého člena Bankovní rady České národní banky Mojmíra Hampla se pozastavuje nad tím, jaký národ my Češi skutečně jsme. Staví na roveň všechny naše kladné i záporné vlastnosti a pohrává si s myšlenkou toho, kam až bychom to mohli dotáhnout, kdybychom se oprostili od veškerých předsudků, jež máme proti ostatním národům, ale také vůči sobě samým. Jak jsme na tom se svým sebevědomím? Umíme být na naši vlast dostatečně hrdí? Co je potřeba udělat pro to, aby se nám zde žilo lépe? Hampl ve své knize zdravým způsobem podněcuje Čechy ke změně myšlení a snaží se v nich, respektive v nás probudit větší bojovnost a odhodlání chtít toho od života víc.

Jack Canfield: Pravidla úspěchu

Snažíte se dosáhnout vytyčeného cíle, ale veškeré vaše snahy neustále přicházejí vniveč? Možná na to jdete špatně. Abyste byli ve svém oboru či osobním životě úspěšní, je potřeba postupovat logicky a splnit několik základních předpokladů. Alespoň tedy podle Jacka Canfielda. Ten ve své knize Pravidla úspěchu sestavil žebříček 64 věcných doporučení, kterými by se každý ambiciózní člověk měl řídit, chce-li se dostat až na vrchol.

Petra Vejvodová, Miloš Gregor: Nejlepší kniha o fake news

Vyznat se v dnešní době v tom, co je pravdivé a co nikoliv, je těžší, než by se na první pohled mohlo zdát. V důsledku rozvoje moderních technologií a nástupu sociálních sítí na člověka prší informace víceméně odevšad. Ne vždy se ale takovým zprávám dá uvěřit. Často je totiž vypouštějí lidé, respektive média, která sledují především své vlastní zájmy, ačkoliv se jinak hrdě hlásí k tomu, že jsou seriózní a zcela nezaujatá. Jak se těmto zavádějícím a lživým informacím bránit? Na to ve svém díle Nejlepší kniha o fake news nabízejí odpověď Petra Vejvodová a Miloš Gregor.