Menu Zavřít

Zlínstav chce v Kroměříži postavit bytový komplex

Autor: Euro.cz

Stavební firma Zlínstav připravuje v centru Kroměříže stavbu polyfukčního komplexu s bytovými domy a také obchodními prostory.

Areál, který vznikne v blízkosti bývalých Žižkových kasáren, by firma chtěla začít stavět zřejmě na konci příštího roku. Náklady by měly činit zhruba 450 milionů korun. Uvedl to výkonný ředitel společnosti Petr Ondrušek. „Kroměříž jsme vybrali, protože předpokládáme růst s ohledem na holešovskou průmyslovou zónu a dálniční napojení,“ dodal Ondrušek.

Firma už zakoupila pozemky s objekty po armádě včetně budovy armádního lazaretu a nyní hledá partnera, který bude prodej bytů realizovat. Stavba první části centra začne až poté, co se podaří 30 procent bytů prodat.

V rámci projektu firma postaví celkem 134 nových bytových jednotek, počítá se i se vznikem parkovišť v podzemních podlažích budov. Celkem by mělo v komplexu vzniknout 217 nových parkovacích míst.

  • Našli jste v článku chybu?

Kvíz týdne

Retro kvíz: Poznáte historické spotřebiče z našich domácností?
1/12 otázek