Manažeři odbytových družstev mohou bez obav z postihu za porušení zákona o hospodářské soutěži sjednávat maximální ceny výrobků, s nimiž družstvo vystupuje navenek. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž přehodnotil své původní přísnější stanovisko a poskytl českým zemědělcům novou metodiku.
Manažeři odbytových družstev mohou bez obav z postihu za porušení zákona o hospodářské soutěži sjednávat maximální ceny výrobků, s nimiž družstvo vystupuje navenek.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž přehodnotil své původní přísnější stanovisko a poskytl českým zemědělcům novou metodiku. Zemědělci díky ní mohou například dosáhnout výhodnějších smluv s obchodními řetězci. „Předchozí stanovisko ÚOHS bylo spíše postihovat prvovýrobce v oblasti zemědělství,“ uvedl šéf úřadu Martin Pecina. Nyní je podle něj třeba farmářům spíše poradit jak se sdružovat.