Když se spojí Brno s Prahou. Tatum a StartupYard pomohou zakladatelům blockchainových startupů, spouští pro ně akcelerační program

19. 9. 2022
Zdroj: Tatum
  • Brněnská vývojářská platforma Tatum spouští ve spolupráci s pražským StartupYardem program, který má pomoci zakladatelům blockchainových startupů

  • Na rozdíl od ostatních kryptoakcelerátorů se projektoví partneři nezaměřují na technickou podporu vznikajících společností, ale na překážky související s byznysem v rámci jeho budování

  • Na zapojené startupy čeká řada výhod. Jejich součástí je třeba investice v hodnotě 1,7 milionu korunZatímco většina kryptoakcelerátorů se zaměřuje na technickou stránku podpory, zdejší vývojářská platforma Tatum se rozhodla jít o něco netradičnější cestou a zabřednout do byznysu. Ve spolupráci s pražskou firmou StartupYard proto spouští unikátní program, který zakladatelům, jež se rozhodli svůj projekt postavit na technologii blockchain, pomůže budovat jejich společnost od nuly.

Díky rychle vyvinuté blockchainové aplikaci, kterou budou moci účastníci na zmíněné platformě zdarma postavit, ušetří čas, jenž využijí k budování svého podnikatelského plánu. „Tatum používá více než 70 tisíc projektů po celém světě a mnoho z nich hledá akceleraci. Naším cílem je, aby svůj nápad propojili s funkčním byznysem. Těšíme se, že všechny potkáme a pomůžeme jim vší silou a kontakty, které máme,“ řekl redakci Euro.cz jako první Jiří Kobelka, spoluzakladatel a CEO brněnské společnosti.

Český vzdělávací startup WeBoard získal desetimilionovou investici. Školí zaměstnance pomocí rozhovorů s umělou inteligencí
Přečtěte si také:

Český vzdělávací startup WeBoard získal desetimilionovou investici. Školí zaměstnance pomocí rozhovorů s umělou inteligencí

Startupy, které se do projektu zapojí, čeká celá řada benefitů. Akcelerační program zahrnuje například workshopy zaměřené na marketing, obchod a finance. Využít mohou také 30 hodin mentoringu, jež povedou obchodní profesionálové, a roční licenci na užívání paltformy Tatum. Součástí je pak také investice v hodnotě 70 tisíc eur, tedy v přepočtu zhruba 1,7 milionu korun.

Účastníci programu obdrží rovněž balíček výhod s kumulovanou hodnotou milion eur. Jeho součástí bude třeba využívání různých developerských platforem. „Máme partnerství s klíčovými hráči v rámci globálního web3 prostoru, jako je Binance, Celo či Polkadot. Akcelerované startupy díky tomu získají přístup k této mezinárodní síti mentorů, partnerů a investorů,“ doplnil Kobelka.

Pro developery z celého světa

K programu se bude možné připojit takřka ze všech koutů planety, bude totiž probíhat online a ve středoevropském čase. Co se týče samotných projektů, mohou být z jakékoli kryptooblasti – ať už jde o web3, tokeny, NFT, či Wallet. Nezávisí ani na blockchainovém protokolu, ačkoli preferovány jsou ty, jež jsou kompatibilní s Ethereum Virtual Machine. Podmínkou je rovněž využívání Testnetu.

Akceleraci blockchainových projektů pak bude mít na starosti právě StartupYard, který má v tomto ohledu dlouholeté zkušenosti. Ostatně je nejdéle působícím akcelerátorem ve střední a východní Evropě. Investoval již ve 21 zemích, zaměstnává 1500 lidí a prošlo jím 92 startupů, které od investorů získaly více než 100 milionů eur. Kromě toho má StartupYard finanční podporu od investičních společností jako Credo Ventures, Rockaway Capital a Purple Ventures.

Investice do startupů lákají čím dál víc. Michal Ciffra z Depo Ventures radí, na co si při nich dát pozor
Přečtěte si také:

Investice do startupů lákají čím dál víc. Michal Ciffra z Depo Ventures radí, na co si při nich dát pozor

„Těším se na objevování a podporu ambiciózních podnikatelů, kteří chtějí využít technologie blockchainu a přinést světu nová řešení. Budování firmy se snadněji řekne, než udělá. Model, který přinášejí akcelerátory, v průběhu let prokázal, že do startupového světa patří a jsou nezbytným kouskem skládačky,“ okomentoval generální ředitel společnosti StartupYard Cedric Maloux s tím, že takových modelů vidí v blockchainovém prostoru jen málo.

„Jsme rádi, že zrovna Jirka Kobelka, který se účastnil programů nejprestižnějších akcelerátorů na světě, oslovil právě StartupYard. V blockchainu vidíme velkou budoucnost, takže jsme neváhali. A kdoví, třeba najdeme další Tatum?“ podotkl Jan Staněk, zakládající partner Purple Ventures.

Výběr projektů se uskuteční v rámci hackathonu, konkrétně na přelomu září a října. Roční akcelerační program pak odstartuje o měsíc později. „Do akcelerátoru vybereme deset nejkvalitnějších projektů. Mezi kritérii je například unikátnost technologie, potenciál zakladatele a týmu, budoucí velikost trhu či potenciál investičních příležitostí do budoucna,“ přiblížil partner DEPO Ventures Michal Ciffra, který se podílí na výběru projektů. Firma rovněž pomůže s jejich financováním.

  • Našli jste v článku chybu?