Menu Zavřít

Kabinet by mohl dovládnout pod Zaorálkem, připustil Babiš

2. 5. 2017
Zdroj: Profimedia.cz

Novým premiérem po Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) by podle předsedy hnutí ANO a vicepremiéra Andreje Babiše mohl být například stávající ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

„Pokud pan premiér (Sobotka) chce dát demisi, tak nechť dá, nechť ČSSD nominuje nějakého nového předsedu vlády, nevím, pana Zaorálka, a my jsme připraveni jednat, aby ta vláda dovládla,“ řekl Babiš v Týništi nad Orlicí, kde se zastavil při dnešní cestě po Rychnovsku.

Na doplňující dotaz, zda by byl Zaorálek pro něj přijatelný premiér, Babiš odpověděl, že ano. Zdůraznil ale, že to je záležitost ČSSD.

Sobotkovi Babiš vyčetl, že problém „hodil na pana prezidenta“. Rozhodnutí Sobotky o podání demise označil za nenormální krok, který podle něj ohrožuje rozpočet, čerpání evropských fondů a navyšování platů. „Mám pocit, že (Sobotka) udělá všechno proto, aby mě zlikvidoval ve vládě, abych nemohl dokončit mandát, protože jsem podstatně úspěšnější ministr než on,“ řekl Babiš.


Ohlasy na plánovanou vládní demisi sledujte ONLINE

Premiér Bohuslav Sobotka na tiskové konferencií

EBF23


Svůj dnešní celodenní program na Rychnovsku Babiš kvůli Sobotkovu oznámení demise nijak neredukoval. Dopoledne podle mluvčího ANO Vladimíra Vořechovského navštívil Solnici a Kvasiny a rozvíjející se závod Škody Auto v Kvasinách. Dále navštívil solnickou základní školu, rychnovské gymnázium, prodejnu potravin v Rychnově a firmu Federal Mogul v Kostelci nad Orlicí. Program zakončil návštěvou restaurace v Týništi nad Orlicí, kde s hosty besedoval například o EET.

Dále čtěte:

Sobotka je srab, reaguje na vládní demisi Kalousek. Hrad mlčí

Sobotka je zbabělec, tvrdí Babiš. Kabinet by podle něj měl dovládnout v demisi

Analytici: Demise vlády vývoj ekonomiky neohrozí, korunu ale mohou potkat výkyvy


  • Našli jste v článku chybu?