Menu Zavřít

Chcete spolupracovat s vysokými školami?

Autor: Euro.cz

Nekomerční projekt „Přímá komunikace mezi fakultami a průmyslem - brána k výzkumu“ pořádají Přírodovědecká fakulta a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Cílem je vytvořit základ efektivní systematické spolupráce mezi pražskými vysokými školami a podnikatelským sektorem v oblasti využívání lidských zdrojů.

Projekt podporuje i Hospodářská komora.

MM26_AI

Z vysokých škol vychází každoročně řada mladých, specializovaných odborníků, po kterých na straně podniků neustále vzrůstá poptávka. Právě absolventi totiž představují pro firmy hledané nové talenty a potenciální zaměstnance, orientující se v novinkách vystudovaného oboru.

Spolupráci je možné navázat mnoha způsoby: od stáží, přes exkurze v podnicích, zadávání či konzultování diplomových prací až po třeba prezentaci podniku na akademické půdě či účast podniku na tradičních veletrzích pracovních příležitostí pro čerstvé absolventy a studenty. Podrobnější informace lze získat prostřednictvím e-mailu vokurka@komora.cz nebo na www. careermarket.cz.

  • Našli jste v článku chybu?

Kvíz týdne

Retro kvíz: Poznáte historické spotřebiče z našich domácností?
1/12 otázek