Menu Zavřít

Českému fintechu Frenkee se letos rekordně daří. Ve spolupráci s Portu spustil nový investiční portál

4. 7. 2023
Doba čtení: 3 minuty
Autor: Frenkee
  • Společnost Frenkee zahájila provoz investiční platformy umožňující výhodné a snadné zhodnocení úspor klientů
  • Český fintech chce díky této novince ještě zvýšit svůj obrat, který byl v prvním letošním kvartálu rekordní
  • Firma nedávno spustila i aplikaci Safe.app. Ta kontroluje konce pojistných nebo hypotečních smluv a následně sama doporučí nejvýhodnější nové nabídky

Společnost Frenkee zabývající se srovnáváním různých finančních produktů nedávno podstatně rozšířila své služby. Ve spolupráci s firmou Portu vznikl nový investiční portál, který má klientům výhodně a bez komplikací zhodnotit jejich úspory. V portfoliu půjde investovat i do takzvaných ESG fondů, jež umožňují ukládat peníze do společností s ohledem na životní prostředí a sociální hodnoty.

Součástí portálu bude také možnost nastavit si konkrétní investiční cíle, jako je například studium nebo důchod. „Lidé si musí uvědomit, že je důležité dávat si peníze stranou a ty pak někam ukládat. Určitě bych se totiž nespoléhal na to, že se o vás stát nebo kdokoliv jiný postará. I proto je důležité se investicím věnovat, takže to byl pro Frenkeeho logický krok kupředu,“ říká ke spolupráci s Portu CEO Frenkee Jiří Hluchý.

Poradce často zajímá hlavně provize

Novou službu si pochvaluje také marketingový manager Portu Ondřej Karanský. „Propojení obou firem nám dávalo smysl od prvního kontaktu, a to hlavně díky stejným hodnotám, které naše značky sdílejí. Společnými silami tedy chceme demokratizovat finanční sektor a rozloučit se s běžnou praxí v tomto odvětví, kdy poradci doporučují svým klientům ty služby, za jejichž sjednání dostanou nejvyšší provizi. Finance přitom hrají v našich životech zásadní roli a lidé si zaslouží nejlepší produkty, jež budou vyhovovat jejich individuálním cílům a potřebám,“ domnívá se Karanský.

Nejrychleji rostoucím českým startupem je Driveto. V celoevropském žebříčku obsadil 58. místo
Přečtěte si také:

Nejrychleji rostoucím českým startupem je Driveto. V celoevropském žebříčku obsadil 58. místo

Vznik investičního portálu přichází v době, kdy se Frenkeemu velmi dobře daří. Firma totiž nedávno zveřejnila nejnovější hospodářské výsledky, které jsou v mnoha ohledech rekordní. „Za první letošní kvartál jsme vykázali větší obrat než za celý předchozí rok. Mezi našimi produkty aktuálně nejvíce dominuje životní pojištění,“ uvádí šéf společnosti Hluchý.

Úspěch má i nová aplikace

Český fintech si svůj úspěch vysvětluje třeba spuštěním nové aplikace s názvem Safe.app, která se na trh dostala letos na jaře. Jejím cílem je kontrolovat konce pojistných nebo hypotečních smluv, přičemž následně automaticky doporučí nejvýhodnější nové nabídky, jež dokáže se souhlasem zákazníka online formou sjednat. Klienti si mohou do Safe.app nahrát všechny své stávající smlouvy k finančním produktům. Frenkee se pak vedle doporučení výhodnějších produktů před koncem smlouvy postará také o aktualizace kontaktních údajů nebo o ochranu citlivých dat.

Aplikaci si ale zákaznici oblíbili i díky další zásadní výhodě. „Veškeré úkony probíhají bez nutnosti osobního jednání s jakoukoliv osobou. Tímto krokem jsme se ještě více přiblížili naší vizi, kdy digitální nástroje a služby nahradí většinu finančních poradců a odbourají zdlouhavé návštěvy poboček různých institucí,“ doplňuje Jiří Hluchý.

Trask expanduje do Severní Ameriky. Český specialista na digitalizaci chce za oceán přinést unikátní řešení včetně umělé inteligence
Přečtěte si také:

Trask expanduje do Severní Ameriky. Český specialista na digitalizaci chce za oceán přinést unikátní řešení včetně umělé inteligence

Právě nespokojenost s jednáním finančních poradců byla jedním z hlavních důvodů, který ho přiměl k založení fintechu. Startup fungující od začátku loňského roku tedy nabízí svým klientů sjednání hypotéky, povinného ručení, cestovního pojištění nebo pojištění odpovědnosti, majetku či zaměstnanců. V nabídce Frenkee jsou přitom výhradně produkty od prověřených institucí. Společnost aktuálně působí v České republice a na Slovensku, přičemž pro svůj provoz získala veškeré potřebné licence od České národní banky.

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).