Česká superzbraň od firmy, kterou nikdo nezná. Pistole Alien má dobýt americký trh

18. 12. 2018
Zdroj: Laugo Arms Czechoslovakia

Specializované internetové stránky o zbraních i fanoušci střelby od poloviny roku 2018 dychtivě očekávají prodej české pistole Alien ráže 9 mm, který má být spuštěn příští rok. Za vývojem prototypu stojí neznámá firma Laugo Arms Czechoslovakia, o níž nic netuší ani Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Oficiální premiéru by „pistole budoucnosti“ měla mít v březnu 2019 na veletrhu v Norimberku. Od poloviny roku má být k dispozici i na americkém trhu.

Pistole české firmy Laugo Arms Czechoslovakia s náboji ráže 9 mm se mají začít prodávat od března 2019. Firma to oznámila na svém facebookovém profilu. Na trhu se zbraněmi však společnost není příliš zavedená. Zástupci firmy tvrdí, že se podílela na designu samopalu Scorpion Evo 3, který vyrábí Česká zbrojovka Uherský Brod.

Má se jednat o limitovanou edici pěti stovek kusů. Oficiálně se zbraň inspirovaná filmem Ridleyho Scotta Vetřelec představí na veletrhu outdoorových aktivit, loveckých potřeb a osobní ochrany IWA Outdoor Classics v Norimberku 8. března. Na dotazy Euro.cz ohledně vývoje a výroby zbraně Laugo Arms neodpověděla.

Firmu Laugo Arms Czechoslovakia založili podle výpisu z obchodního rejstříku Ján Lučanský a Daniel Selichar v únoru 2017. Lučanský stojí jako konstruktér za prototypem slovenského samopalu Laugo, jehož design měl ovlivnit zmiňovaný samopal CZ Scorpion Evo 3.

Laugo Arms není podle stránek Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR jejím členem. To také potvrdila Kristýna Stejskalová z asociace. „Společnost Laugo Arms Czechoslovakia neznáme, není členem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, tudíž nemáme ani žádné informace o výrobních plánech této společnosti,“ uvedla pro Euro.cz.

Vlastníte zbrojní průkaz?

Patří mezi nejlepší zbraně v historii Československa

Nové pistole Alien si všiml rovněž americký specializovaný server guns.com, který pistoli s nejrozšířenějšími náboji služebních zbraní 9x19 mm chválí a zařadil ji mezi deset nejlepších zbraní, které se za posledních sto let vyráběly na území Československa. Pro americký trh by měla být pistole dostupná od července 2019.

Fanoušci krátkých zbraní o pistoli českého výrobce debatují od července 2017 na sociálních sítích a spekulují o tom, kolik bude Alien stát. Její cena by se měla pohybovat okolo 5 tisíc dolarů (114 tisíc korun).

Ti, kteří prototyp pistole vyzkoušeli, tvrdí, že je díky své konstrukci velmi přesná, má minimální zdvih a zpětný ráz, protože má nízko položenou osu hlavně. Podle Laugo Arms je osa hlavně položená nejníže na světě. Bývá také přirovnávána k německé pistoli Heckler & Koch P7, která umožňuje bezpečné nošení s nábojem v komoře a rychlou přípravu ke střelbě.

Podle serveru guns.com zbraň nepotřebuje další komentář po shlédnutí recenze francouzského obchodu se zbraněmi Armurerie Tourny.

Dále čtěte:

Rusko se stalo druhým největším výrobcem zbraní. Turecké zbrojovky zvýšily třby o čtvrtinu

Vrchol za perestrojky. Zbrojní produkce v roce 1987 činila 29 miliard

Nesmiřitelní. Zbrojařské klany se perou o stomiliardové zakázky

Na prodeji zbraní nejvíce vydělávají USA. Těží ze spolupráce se Saúdskou Arábií

  • Našli jste v článku chybu?