Zelená v Gruzii. Češi postaví multifunkční resort až za dvě miliardy eur - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zelená v Gruzii. Češi postaví multifunkční resort až za dvě miliardy eur

,
Zelená v Gruzii. Češi postaví multifunkční resort až za dvě miliardy eur
Zdroj: Greenresort.cz

Na březích Černého moře vyroste komplex multifunkčních staveb společnosti Green Resort, kterou založili tři čeští a jeden slovensko-gruzínský podnikatel. Jejich „zelené město“ může ve výsledku vyjít téměř na dvě miliardy eur. V první etapě projektu půjde o investici ve výši 85 milionů eur, ve druhé etapě je předpokládaná částka 70 milionů eur.

Že nejde o žádnou chiméru, má doložit investiční smlouva mezi vládou a společností Green Resort podepsaná gruzínským premiérem Mamukou Bachtadzem, který si od resortu slibuje přilákání turistů z Evropy, Číny i Ruska.

Český tým v Gruzii tvoří mladí architekti Chybik+Kristof Architects & Urban Designers a AiD, manažeři řízení staveb, ale i podnikatelé se zkušeností z provozování hotelů a lázní jako Lukáš Pytloun, liberecký hoteliér, který v minulém roce otevřel hotel na Václavském náměstí. Počítá se prý se špičkovým hotelem s 500 pokoji, velkým lázeňským centrem, různými stravovacími podniky, konferenčními místnostmi, apartmány, vilami, nákupním centrem, golfovým a fotbalovým hřištěm a také heliportem pro vrtulník.

„Jsme velice rádi a vděční, že nás maximálně podporuje Gruzínská vláda. Projekt dále rozšiřujeme, oslovujeme a komunikujeme s dalšími investory nejen z ČR, ale z celé Evropy, a už podnikáme konkrétní kroky a budeme se snažit, aby tyto potenciální finance protekly přes české dodavatele. Pokud naplníme veškeré ambice projektu, tak by se celá investice ve finále mohla pohybovat až ke 2 mld. euro,“ doplňuje jeden z manažerů projektu Green Resort Petr Zapletal.

Dále čtěte:

Smart Cities i chytrá energetika. České firmy chtějí prorazit s inovativními technologiemi

Energo-Pro otevřelo v Ankaře závod za 640 milionů korun

Ohodnoťte tento článek
Diskuze