Vyrostli jsme z puberty, říká šéf Rockaway Capital Havrlant - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Vyrostli jsme z puberty, říká šéf Rockaway Capital Havrlant

,
Vyrostli jsme z puberty, říká šéf Rockaway Capital Havrlant
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Mall Group letos utrží až miliardu eur a příští rok se konečně přehoupne do zisku. I díky současné krizi.

Jakub Havrlant je v jednom kole. Od doby, kdy v roce 2007 ve svých 23 letech založil nejúspěšnější digitální realitní projekt Bezrealitky.cz, se jeho pracovní tempo ještě zvýšilo. Teď hospodaří s mnohamiliardovými aktivy, ale stále si zachovává image normálního kluka z Pusté Polomi, odkud se vydal do velkého světa tvořit největší internetový obchoďák ve střední Evropě. Ten teď řídí za pomoci miliardářů Petra Kellnera, Daniela Křetínského a Patrika Tkáče ze své kanceláře na pražských Kavčích horách. Za rok 2019 dosáhly firmy pod správou Havrlantovy investiční skupiny Rockaway Capital agregovaných tržeb přes 2,5 miliardy eur a zaměstnávají přes pět tisíc lidí v sedmnácti evropských státech.

Když Jakub Havrlant přijde do místnosti, ani si toho nevšimnete. Zpočátku působí tiše, až trochu jako náhodný kolemjdoucí. Ale jakmile se rozhovoří o svém pestrém byznysu, je k nezastavení a najednou před vámi sedí multifunkční manažer, jehož mozek pracuje rychlostí superpočítače. Získat od něj pár desítek minut na rozhovor vůbec není jednoduché, veřejně vystupuje jen několikrát do roka. Zvlášť teď je času ještě méně než obvykle. Nejen kvůli turbulencím v sektoru digitálního obchodu, který nabral raketové obrátky následkem koronavirové karantény.

Havrlant se k tomu všemu ještě stal členem znovuobnovené Národní ekonomické rady vlády (NERV). Konkrétně je garantem skupiny Retail, Cestovní ruch, Hotelnictví a gastronomie a členem skupin Nová ekonomika, Technologie, Digitalizace a Ekonomická opatření, Investice.

„Je to intenzivní. Všechno teď vyžaduje pozornost. Doba vytváří spoustu…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?