Vítek pokračuje v akvizičním tažení. V Polsku koupil kanceláře Equator IV - Euro.cz

Přihlášení

Vítek pokračuje v akvizičním tažení. V Polsku koupil kanceláře Equator IV

,
Vítek pokračuje v akvizičním tažení. V Polsku koupil kanceláře Equator IV
Zdroj: archiv

Realitní skupina CPI Property Group Radovana Vítka, která patří k největším středoevropským realitním hráčům, koupila kancelářskou budovu v centru Varšavy s názvem Equator IV.

Budova stojí v ulici Aleje Jerozolimskie a nabízí 20 800 čtverečních metrů pronajímatelné plochy, plus 226 parkovacích míst. Pronajatá je z 90 procent. Nemovitost prodává skupina Karimpol Group, která ji dostavila v červnu 2018.

„Equator IV je kvalitní přírůstek do našeho stávajícího varšavského portfolia,“ uvedl v oznámení pro investory šéf akvizic a asset managementu skupiny CPI PG Tomáš Salajka. Hodnotu transakce firma neuvedla.

Český byznysmen Radovan Vítek má v Polsku velké akviziční plány. Ještě do konce letošního roku a na začátku příštího chce v hlavním městě Polska koupit osm kancelářských budov za 800 milionů eur (20,6 miliardy korun).

„Dnešek je dalším významným momentem v dějinách skupiny Karimpol. Ukazuje se, že naše snaha stavět kvalitně se vyplácí a dokáže přilákat kvalitní dlouhodobé investory,“ uvedl Harald Jeschek, managing partner Karimpol Group.

Polský realitní trh je oproti Česku mnohem dynamičtější. „Obrovská výhoda Polska oproti České republice spočívá v tom, že se tam staví a jsou tam nové budovy na koupi. A díky tomu tam existuje i trh s dobrými staršími budovami. Institucionální investoři, kteří například koupili před lety budovu a mají pětiletý investiční horizont, ji musejí prodat, otevřít nový fond a investovat opět jen do nejnovějších, plně obsazených budov,“ uvedl nedávno v rozhovoru pro týdeník Euro šéf CPI PG Martin Němeček s tím, že skupina chce využít toho, že tito investoři nemají týmy lidí, kteří by jim budovy spravovali, jednali s nájemci, udělali rekonstrukce.

„Pro nás jsou takové budovy zajímavé. V ceně si nekonkurujeme s investičními fondy, které mají nižší požadavky na návratnost kapitálu. A naše týmy zvýší hodnotu budovy aktivní správou a investicemi,“ dodal.

Dále čtěte:

Deset nejbohatších Čechů a Slováků: v čele Kellner, Babiše předskočili Vítek a Komárek

Velký deal s Australany. Miliardář Vítek chce přebrat obchodní centra v Polsku

V srdci Londýna: realitní magnát Vítek nakupoval ve Westminsteru

Vítek si půjčil v Japonsku. CPI prodala dluhopisy za více než dvě miliardy