Skupině CPI Radovana Vítka se v pandemii dařilo. Provozní zisk jí meziročně vzrostl - Euro.cz

Přihlášení

Skupině CPI Radovana Vítka se v pandemii dařilo. Provozní zisk jí meziročně vzrostl

,
Skupině CPI Radovana Vítka se v pandemii dařilo. Provozní zisk jí meziročně vzrostl
Zdroj: CPI Property Group
  • Provozní zisk společnosti vzrostl téměř o 16 %

  • Portfolio firmy bylo podle generálního ředitele na složitou situaci připraveno

  • Výsledky ovlivnil nákup kancelářských budov v Polsku i podílu společnosti Globaleorth

Provozní zisk Vítkovy CPI Property Group vzrostl v roce 2020 o necelých 16 % na 8,8 miliardy korun, tržby klesly o sedm procent na 16,3 miliardy korun a čistý příjem z obchodních činností stagnoval na devíti miliardách.

Podle generálního ředitele CPI Property Group Martina Němečka bylo díky své diverzifikaci portfolio skupiny dobře připravené na situaci, jakou s sebou přinesla pandemie onemocnění covid-19. Skupina dosáhla dalšího růstu portfolia a příjmů z nájemného a dokázala také udržet vysokou úroveň výběru nájemného a stabilní ocenění svých aktiv.

Hodnota nemovitostního portfolia skupiny meziročně vzrostla o 13 procent na 269,3 miliardy korun a čistý příjem z pronájmu stoupl téměř o 15 % na 8,8 miliardy korun. „V uplynulém roce jsme formou slev našim nájemcům rozdali bezmála 350 milionů korun. Z toho více než 90 procent směřovalo k podpoře našich retailových nájemců, jejichž fungování bylo vládními opatřeními a vůbec pandemií poznamenáno nejvíc,“ uvedl Martin Němeček.

Tomáš Čupr získal od investorů pět miliard. Rohlík se s nimi vydá dobýt Německo

Loňské výsledky společnosti ovlivnil nákup kancelářských budov v Polsku za téměř 21 miliard korun. V prvním čtvrtletí roku 2020 firma také koupila třetinový podílu ve společnosti Globalworth v hodnotě bezmála 18 miliard korun. Globalworth je přední realitní společnost ve střední a východní Evropě zaměřující se především na komerční nemovitosti.

Společnost CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a má nemovitosti jak v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Švýcarsku, tak také ve Francii, Rumunsku, Rusku a Velké Británii. Radovan Vítek, po tragickém skonu Petra Kellnera patrně nejbohatší Čech, v ní vlastní  87,8% podíl.