Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Ondřej Havlíček, Wolf Hunt
Ondřej Havlíček, Wolf Hunt
Autor: Archiv MF

Lovec hlav Havlíček: Firmy nejvíc shánějí účetní s němčinou

21. listopadu, 06:01 - Jakub Procházka
 Ondřej Havlíček, Wolf Hunt
Ondřej Havlíček, Wolf Hunt
Autor: Archiv MF
21. listopadu, 06:01

„Dobrý headhunter je jako dobrý právník. I v počtu vyhraných případů,“ říká headhunter Ondřej Havlíček.

Žijeme v době, kdy firmy zoufale shánějí zaměstnance a hledají efektivnější způsoby jejich náboru. Je pro ně výhodné obrátit se na headhuntery, nebo personální agenturu?

Časy, kdy firmy neuměly dělat nábor interně a neměly potřebné know-how, jsou pryč. Dřív se mohli uživit lidé z personálních agentur i headhunteři, kteří nebyli moc schopní. Dneska už dokážou podniky lovit své zaměstnance samy, takže jim musíte nabídnout nějakou přidanou hodnotu. To, jestli je efektivnější využít služeb personální agentury, nebo headhuntera, záleží na konkrétních okolnostech. Je to případ od případu.

Takže lidem z HR oddělení nechybějí zkušenosti a znalosti na to, aby vybrali specialistu nebo někoho na vyšší manažerský post?

Vyjdeme-li ze stereotypu, že na personálním oddělení sedí lidé, kteří dělají pouze administrativu a nemají přehled o pracovním trhu, tak ano. Jenže každá firma, která to myslí s náborem nových lidí vážně, má už dnes interního recruitera. V první fázi tito lidé přicházeli z agentur, v současnosti dorůstá druhá generace, která se specializovala na interní nábor a je na to přímo školená. Je to sice trochu jiná disciplína než headhunting, ale neřekl bych, že paušálně platí, že by si firma sama nedokázala najít kvalitního člověka na jakoukoli pozici.