zavřít

Ty to zvládneš.cz - MOTORKÁŘI - ZRÁDNÁ RYCHLOSTVýběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Británie představí na EXPO 2020 interaktivní Pavilon poezie

Britský pavilon se na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji stane místem, z něhož…

Rozhovor: K čemu je dobré vzdělání LL.M. a MBA?

Tituly MBA či LL.M. za jménem poutají pozornost. Absolvováním profesního vzdělání si…

Na Bořislavce bude stát umělecké dílo Federika Díaze

Kancelářské a obchodní centrum Bořislavka přinese letos Praze 6 nejen výraznou a světově…

 Ronda invest
Ronda invest
Autor: Ronda invest

Jak funguje investování do úvěrů?

07. ledna, 08:44 - Ronda invest
 Ronda invest
Ronda invest
Autor: Ronda invest
07. ledna, 08:44

Investováním do úvěrů získáte zajímavý výnos za nízkého rizika, a to hlavně díky tomu, že jsou všechny úvěry zajištěné bonitními nemovitostmi. Co to znamená a jak investování do úvěrů funguje, si přečtěte na následujících řádcích.

RONDA INVEST a.s. je česká společnost zaměřená na poskytování zajištěných úvěrů podnikatelům v Česku a na Slovensku, přičemž na druhé straně umožňuje jak firmám, tak občanům investovat do těchto úvěrů formou takzvaných participací. Participace, které se vyznačují atraktivním zhodnocením až 6 % p.a. a přijatelným rizikem, jsou zajímavou alternativou k tradičním investičním produktům. Projekty RONDY INVEST jsou navíc jedinečné v tom, že každý z nich je zajištěn bonitní nemovitostí. Riziko spojené s investicí je tak minimální.

Kdo je vlastníkem společnosti?

RONDA INVEST a.s. je dceřinou společností mateřské společnosti RONDA HOLDING a.s., kde 85 % akcií vlastní podnikatelská skupina Alphaduct, a.s. podnikatele Vladimíra Komára (do skupiny patří také značky Dermacol, Axigon, Krondorf, Kulina) a 15% podíl akcií patří podnikateli Gabrielu Kovácsovi, majiteli společností Citfin – Finanční trhy, a.s. a Citfin, spořitelní družstvo.

Jakou klientelu financujeme?

RONDA INVEST poskytuje úvěry od 2-100 mil. Kč podnikatelským subjektům na území Česka a Slovenska. Převážně se zaměřujeme na financování developerů a obchodníků s nemovitostmi za účelem nákupu, rekonstrukce a následného prodeje či pronájmu. Každého žadatele o úvěr si pečlivě prověřujeme, vyhodnocujeme jeho podnikatelský záměr i schopnost splácet úvěr a postupujeme velice obezřetně. V případě jakýchkoliv pochybností z naší strany úvěr neposkytujeme, abychom eliminovali riziko nejen pro nás, ale také pro potenciální investory. Zvláštní důraz klademe na kvalitu zajištění. Investování nabízíme pouze do úvěrů, kde výše úvěru nepřevyšuje 70 % nemovitého zajištění úvěru. Úvěry jsou navíc zajištěné notářskými zápisy sepsanými dlužníky.

Ronda invest ( Autor: Ronda invest )

Jak je možné investovat u RONDA INVEST a jaký získáte výnos?

Všem občanům umožňujeme investovat do úvěrů poskytnutých RONDOU formou tzv. participací již od 10 000 Kč s měsíčním vyplácením výnosů. Výnos pro investory se běžně pohybuje v rozmezí od 4 do 6 % p.a.. Délka investice záleží na konkrétním úvěru, ale většina se pohybuje v rozmezí 2 až 5 let. Některé tituly mají cílovou splatnost kratší než 12 měsíců.

Investovat do úvěrů je jednoduché.

Každý občan s přístupem k internetu se může online na našich webových stránkách zaregistrovat a následně si vybrat do čeho bude chtít zainvestovat. Je to velice jednoduché a odpovídá to aktuálním požadavkům na trhu v ČR i zahraničí. Ty, kteří preferují osobní přístup, rádi přivítáme na naší nové pobočce v Praze.

Z jakých důvodů spatřujeme výhodnost investic do úvěrů?

Všechny úvěry jsou vždy prvně ze 100 % poskytnuty ze zdrojů RONDA INVEST. Investor tak zná platební morálku ještě před realizací investice. Úvěry jsou vždy zajištěny ručitelským prohlášením či spoludlužnictvím fyzické osoby, která je vlastníkem úvěrované firmy. Riziko lze dále eliminovat, a klientům to také doporučujeme, tím, že se investice rozloží do více úvěrů a vytvoří si tak vlastní portfolio. Se sestavením portfolia každému rádi poradíme. V případě, že své zainvestované peníze bude klient potřebovat zpět, nabízí RONDA možnost prodeje investice na sekundárním trhu, kdy vám zprostředkuje investora.

Další výhodou investování u RONDY je, že se za zřízení a správu participace v standardním režimu neplatí žádné poplatky, naše odměna je závislá na řádném splácení úvěrové pohledávky. Zdarma vykonáváme správu a monitoring úvěrových pohledávek.

Jak je ošetřeno riziko těchto participací?

První výhodou úvěrů nabízených k investici společností RONDA INVEST je, že se jedná o investici s nižším rizikem, a to hned z několika důvodů. Tím hlavním je skutečnost, že všechny nabízené úvěry jsou zajištěny bonitními nemovitostmi v Praze, středních Čechách nebo krajských městech, což v praxi znamená, že se v případě problémů úvěrového klienta zajištěná nemovitost prodá a následně se uspokojí investor. Asi každý bude souhlasit s tím, že nemovitosti představují bezpečnou investici. Dle předpokladů by měla poptávka po bonitních nemovitostech i nadále převyšovat nabídku, takže ani do budoucna nelze očekávat významný pokles jejich cen. Výhodou je také to, že úvěry jsou poskytovány do zmíněných 70 % hodnoty nemovitosti. Je tak vytvořen polštář pro případné cenové výkyvy na trhu nemovitostí.

Jaký je náš obchodní přístup?

Jednoznačně si zakládáme na tzv. win-win přístupu. Společnost RONDA INVEST, jakožto P2B (peer-to-business) platforma, vytváří most mezi lidmi, kteří mají volné finance a podnikateli, kteří mají životaschopné projekty, na jejichž realizaci potřebují půjčit. Každý investor tedy nejen dosáhne na zajímavý výnos, ale zároveň přispívá k rozvoji drobných podnikatelů v rámci naší ekonomiky. Tímto modelem jsme se inspirovali u úspěšných crowdfundingových platforem, které nabízejí své služby v západní Evropě, kde mají více než desetiletou historii.


Čtěte také

Nejsilnější vyráběná větrná turbína Haliade X výrobce GE, ilustrační foto

U Británie roste největší větrný park na světě. Celkový výkon přesáhne tři reaktory z Temelína

Začala výstavba největší větrné elektrárny na světě v Severním moři ve vodách Velké…

21. ledna 2020

 První poslední Petra Weikerta

Konec Babišovy vesničky

Právě končí jeden kdysi výbušný příběh. Na jeho začátku byly výzva, aby Česko přijalo…

21. ledna 2020

 Americký prezident Donald Trump na Světovém ekonomickém fóru v Davosu

Amerika opět vítězí, prohlásil Trump v Davosu. USA prý zažívají nevídaný hospodářský rozmach

Americký prezident Donald Trump dnes na úvod letošního zasedání Světového ekonomického…

21. ledna 2020

Plynové potrubí, ilustrační foto

Zbytečné projekty. Investice Bruselu do plynu ve výši 730 miliard mohou být mrháním peněz

Evropská investiční banka schválila celkovou sumu 29 miliard eur (728 miliard korun) do…

21. ledna 2020

 Slevy, ilustrační foto

Obchod jako škola podvodu. Nekalé praktiky českých prodejců se ale chýlí ke konci

Obchod je školou podvodu, napsal v osvíceném 18. století francouzský spisovatel a…

21. ledna 2020

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujal Vás tento článek?
Ohodnoťte ho

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Finance
Jaká je v roce 2020 daňově nejvýhodnější stravenka?
Koupě bytu, vypořádání dědictví i luxusní dovolená. Na co všechno si lze vzít hypotéku?
Vydavatelství Mladá fronta uhradilo smyšlenou pohledávku a vyzvalo soud k neprodlenému odmítnutí insolvenčního návrhu
5 případů, kdy musíte odevzdat přehled a nečekáte to
Rozhovor s Ondřejem Chládkem o whisky TREBITSCH a založení investičního fondu SICAV
Auta
Další test ukázal, že auta na plyn jsou ekologičtější než…
Remote Tacho Download v rámci služby DAF Connect
Právě vychází časopis Auto motor a sport 2/2020. Prohlédněte si fotky, které se do něj nevešly
I ty, Subaru? Japonská značka chce po roce 2035 prodávat jen elektroauta
Tesla chystá hatchback, kterým zaútočí na Volkswagen ID.3. Navrhne ho v Číně
Hry pro příležitostné hráče