Injekce pro Yieldigo. Český startup získal od investorů dva miliony eur - Euro.cz

Přihlášení

Injekce pro Yieldigo. Český startup získal od investorů dva miliony eur

,
Injekce pro Yieldigo. Český startup získal od investorů dva miliony eur
Zdroj: Profimedia.cz

Platforma Yieldigo, která pomáhá mezinárodním řetězcům zvyšovat sledované cíle (obrat, marže, tržní podíl a podobně) pomocí efektivně nastavované cenotvorby, se dočkala výrazné investorské injekce. Do firmy založené třemi českými matematiky investují dva miliony eur (přes 54 milionů korun) americký Alchemist Accelerator ze Silicon Valley a maďarský VC fond PortfoLion pod vedením J&T Ventures.

„Díky investici urychlíme a posílíme expanzi na evropském retailovém trhu a použijeme ji na financování dalšího vývoje,“ komentoval úspěšné investiční kolo spoluzakladatel Yieldiga David Klečka.

Ten společnost založil v roce 2016 spolu se dvěma dalšími matematiky Radimem Dudkem a Jiřím Psotou. Nyní platformu Yieldigo používají obchodníci v Česku, na Slovensku, v Polsku, Německu, na Ukrajině nebo v Rusku.

Yieldigo pomocí umělé inteligence umožňuje prodejcům díky přesné predikci nastavovat a řídit ceny u desítek tisíc produktů ve stovkách různých prodejen.

Na základě vlastních údajů či dat o konkurenci, tržních trendech nebo počasí tak mohou dosáhnout například zvýšení podílu na trhu, automatizovat procesy či přesně plánovat vyšší ziskovost a marže. Mezi zákazníky firmy patří sítě supermarketů, lékáren či drogerií.