Home Credit může na hongkongskou burzu. Dostal souhlas od regulátora - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Home Credit může na hongkongskou burzu. Dostal souhlas od regulátora

, čtk,
Home Credit může na hongkongskou burzu. Dostal souhlas od regulátora
Zdroj: Martin Pinkas

Kotační výbor hongkongské burzy minulý týden schválil záměr skupiny Home Credit vydat v Hongkongu akcie. Informoval o tom web E15.cz. Podle něj souhlas s pokračováním příprav na vstup na tamní burzu vyplývá z regulatorních informací publikovaných hongkongskou burzou.

O povolení obchodovat s akciemi na hlavním trhu hongkongské burzy požádala v červenci stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V. (HCBV), která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry.

Koupili byste si akcie Home Creditu?

Podle dřívějších informací agentury Reuters by firma chtěla z primární veřejné nabídky získat aspoň miliardu amerických dolarů (zhruba 22,7 miliardy korun). Zamýšlená globální veřejná nabídka akcií je ale podmíněna mimo jiné souhlasem hongkongské burzy.

„Potvrzuji, že náš zájem vstoupit na burzu existuje a procházíme procesem, který tamní burza pro splnění tohoto cíle požaduje,“ sdělil webu za Home Credit Milan Tománek.

Podle webu burza ve schvalovacím procesu analyzuje soulad obchodního profilu zájemce se standardy tamního trhu. Kladný výsledek procesu je klíčový pro zahájení jednání s potenciálními investory. Z nich následně vyplyne, zda firma primární nabídku vůbec uskuteční, uvedl web.


Prodělečná zebra: poskytovatel půjček Zonky zůstává hluboko v červených číslech

 Zebra, ilustrační foto


Většinovým vlastníkem společnosti Home Credit je skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera, s podílem 91,12 procenta. Menší část (8,88 procenta) patří firmě EMMA OMEGA, kterou ovládá Jiří Šmejc.

PPF investuje do řady odvětví – od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, strojírenství, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství.

Home Credit
Skupina byla založena v roce 1997 a nyní patří mezi největší světové firmy poskytující spotřebitelské úvěry. Působí v Číně, Rusku, Kazachstánu, Česku, na Slovensku, v Indii, Indonésii, Vietnamu a na Filipínách.

Čtěte také:

Češi topí stovky milionů v dluhopisech prolezlých prašivinou

Nová vlna českého byznysu: Expanduj, dokud můžeš

Kdo chce být miliardář. V Česku rostou nové úspěšné investiční skupiny

Ohodnoťte tento článek
Diskuze