Generálním ředitelem Home Creditu se stal Jean-Pascal Duvieusart - Euro.cz

Přihlášení

Generálním ředitelem Home Creditu se stal Jean-Pascal Duvieusart

, čtk,
Generálním ředitelem Home Creditu se stal Jean-Pascal Duvieusart
Zdroj: Martin Pinkas

Generálním ředitelem firmy Home Credit N.V., patřící do holdingu Home Credit vlastněného skupinou PPF českého miliardáře Petra Kellnera, se k dnešku stal Jean-Pascal Duvieusart. Firma Home Credit N.V. zastřešuje společnosti spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států, které zahrnuje část bývalých republik Sovětského svazu, a v Číně a jižní a jihovýchodní Asii včetně Indie.

Duvieusart (52) dříve působil mimo jiné 18 let v poradenské firmě McKinsey and Company. Od roku 2010 je akcionářem mateřské skupiny PPF Group, jejímž většinovým akcionářem je Kellner.

Duvieusart vystřídal na vedoucí pozici Ondřeje Frydrycha, který se vrací do funkce generálního ředitele Home Credit China. V ní Frydrych působil dva roky, než se v roce 2018 ujal vedení Home Credit N.V. Současný generální ředitel Home Credit China Roman Wojdyla bude po pěti a půl roku působení v Číně pracovat na jiné pozici ve skupině Home Credit.

Většinovým vlastníkem Home Creditu je Kellnerova skupina PPF s podílem 91,12 procenta. Menší část – 8,88 procenta – patří firmě Emma Omega podnikatele Jiřího Šmejce. Skupina Home Credit byla založena v roce 1997 a nyní patří mezi největší světové firmy poskytující spotřebitelské úvěry. Působí v Číně, Rusku, Kazachstánu, Česku, na Slovensku, v Indii, Indonésii, Vietnamu a na Filipínách.

Kellner propouští: Home Credit zredukuje počet zaměstnanců v USA

Petr Kellner

Dále čtěte:

Home Credit chtěl zlepšit obraz Číny v Česku, PR agentuře proplatil dva tisíce hodin

Od Kellnera a Komárka k internetu věcí. Česko je připraveno, tvrdí šéf Sigfoxu Soukal

PPF investuje do biotechnologií, do vývoje protinádorového přípravku vloží 167 milionů korun

PPF prodala čtvrtinu v maďarském Telenoru firmě Antenna Hungária, vznikne nový holding