Generální ředitelkou Kongresového centra Praha byla jmenována Lenka Žlebková - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Generální ředitelkou Kongresového centra Praha byla jmenována Lenka Žlebková

Redakce Euro.cz,
Generální ředitelkou Kongresového centra Praha byla jmenována Lenka Žlebková
Zdroj: Pražské kongresové centrum

S účinností od 1.3. 2020 byla do funkce generální ředitelky Kongresového centra Praha jmenována Lenka Žlebková. Chce zařadit KCP mezi nejvýznamnější evropská kongresová centra. Kromě toho je podle ní nutné soustředit se na rozvoj celého areálu včetně veřejného prostranství v okolí KCP. K tomu by měla přispět i plánovaná výstavba Nové výstavní haly, za jejíž výstavbu právě Lenka Žlebková intenzivně bojovala už v dosavadní pozici marketingové a obchodní ředitelky KCP.

„Jednou z priorit pro mě bude i změnit firemní kulturu společnosti, protože věřím, že spokojenější zaměstnanci budou tvořit ještě spokojenější klienty,” dodává Lenka Žlebková ke své nové funkci.

„Nová ředitelka uspěla ve výběrovém řízení s více než stovkou uchazečů. Je profesionálka, má mnohaleté zkušenosti z oboru a strategický přístup. Navíc na pozici obchodní a marketingové ředitelky dokázala vydupat ze země výborné obchodní výsledky, “ říká zástupce akcionáře, náměstek primátora hlavního města Prahy Pavel Vyhnánek. Podle něj nastal čas, aby Kongresové centrum přispělo ke změně struktury zahraničních návštěvníků Prahy. „Když bude do Prahy jezdit víc lidí na kongresy, o to víc se provozy v centru soustředí na ně a nabídnou kultivovanější služby, než pro pivní zájezdy,“ dodává.  

Ve funkci vystřídá Lenka Žlebková Pavla Habartu, člena představenstva dočasně pověřeného vedením společnosti od dubna loňského roku, jehož výsledky vedení firmy oceňuje. Pavel Habarta bude i nadále zastávat pozici člena představenstva společnosti.

Kongresové centrum Praha je největší kongresové centrum v České republice, které nabízí 70 sálů a salónků pro konání akcí od malých konferencí po velké kongresy včetně vybavení na nejvyšší technické úrovni. Výhodou je výborná dopravní dostupnost do blízkého centra města, díky kterému disponuje krásným výhledem na historickou Prahu. Jeho součástí je i Business Centre Vyšehrad a čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague Congress Centre s kapacitou 254 pokojů. KCP získalo prestižní ocenění Superbrands 2019 a certifikát EKO Gold za čerpání energie z obnovitelných zdrojů.

Ing. Lenka Žlebková se pohybuje v oblasti kongresové turistiky už od roku 2008, kdy byla zvolena členkou představenstva a později v roce 2010 jmenována ředitelkou Prague Convention Bureau. Za její působení v této organizaci se podařilo posunout Prahu na kongresovém žebříčku světových destinací dle ICCA databáze z 19. místa na 10. místo nebo získat kandidaturu Prahy na prestižní kongres Mezinárodní kongresové asociace ICCA, který se v roce 2017 konal právě v KCP a zařadil se mezi TOP 3 nejlépe hodnocené kongresy v 57-leté historii této organizace. Od roku 2016 nastoupila na pozici obchodní a marketingové ředitelky Kongresového centra Praha, zároveň působí jako místopředsedkyně představenstva Prague Convention Bureau. V KCP se úspěšně podílela na růstu obratu, rebrandingu a modernizaci společnosti. Mimopracovní život věnuje svým třem synům a manželovi. Miluje hudbu, tanec a zpěv.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek
Diskuze