Exekuční džungle. Přijít o nemovitost lze i během nouzového stavu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Exekuční džungle. Přijít o nemovitost lze i během nouzového stavu

,
Exekuční džungle. Přijít o nemovitost lze i během nouzového stavu
Zdroj: Shutterstock

Nezaplatíte pár tisíc a skončíte na dlažbě. Podobných příběhů v Česku je dost. Jsou to mediálně silné kauzy, u většiny z nich ale nakonec zjistíte, že dražba byla zcela na místě, protože dlužník měl další věřitele, nesplácel a prodej sotva pokryl veškeré závazky.

Týdeník Euro zná detailně příběh jednoho prodeje milionové nemovitosti kvůli drobné pohledávce. Okolnosti této nucené dražby jsou ale v několika věcech zvláštní. Jistina vychází na 8167,5 koruny a žádné další pohledávky v řádu statisíců korun nečekejte. Nemovitost poslal do dražby kladenský exekutor Petr Kučera, známý bojovník za práva dlužníků a šéf platformy pro teritorialitu, o kterou se na podzim strhne v poslanecké sněmovně velký souboj.

Z 1,38 milionu korun, za které se nemovitost prodala, odejde dvěma věřitelům jen necelých 80 tisíc korun, a jelikož je dlužník plátce DPH, tak musí ještě odejít 289 tisíc korun finančnímu úřadu. Zbytek, tedy něco přes milion, dostane zpátky dlužník.

\"\"

Jde o příběh olomouckého podnikatele Radima Černocha a jeho firmy VKR-STAV Olomouc, která o zmíněnou nemovitost přišla. Černoch podal žalobu na určení vlastnictví a kauzu nyní bude zkoumat olomoucký okresní soud. A podle informací týdeníku Euro řeší řízení vedené Exekutorským úřadem Kladno proti VKR-STAV Olomouc také kontrolní komise Exekutorské komory ČR.

Lex Covid

Exekutor Petr Kučera na dotaz týdeníku Euro, proč nestrhl peníze z účtu dlužníka, uvedl, že u dlužníka nezjistil bankovní účet. Jelikož je dlužníkem stavební firma, která je navíc plátcem daně z přidané hodnoty, je vyloučeno,…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?