Čínské Athény mají nalákat desetinásobek turistů z Říše středu

10. května 2017, 06:20  -  frn
10. května 2017, 06:20

Investiční skupina Fosun International, jež se podílí na obrovském realitním projektu na území bývalého letiště v Athénách, chce výhodnými balíčky služeb zatraktivnit Řecko pro čínské turisty. Plán je smělý. Desetinásobek současného počtu turistů z Říše středu, to znamená milion a půl ročně.

Řecko je na turismu životně závislé. Útraty návštěvníků tvoří celou čtvrtinu řeckého HDP. Největší čínský soukromý investor v Evropě, firma Fosun International, jež spolupracuje s britskou cestovní agenturou Thomas Cook a má v ní podíl přes 8 procent, hodlá Řecko zpopularizovat pro čínské turisty.

Viceprezident konglomerátu Fosun Jim Ťien-nung Čchien oznámil, že firma bude nabízet turistické balíčky pro obrovský čínský trh. Čínské úřady přitom střednědobě počítají s tím, že do Řecka bude každoročně cestovat na milion a půl turistů z nejlidnatější země světa. Dosud to byla desetina, sto padesát tisíc. Příliv turistů mají zajistit přímé letecké linky z Pekingu a Šanghaje.

„Řecko je pro turisty velmi bezpečnou zemí,“ zdůraznil Čchien v Athénách s tím, že země je skvělou lokalitou pro další investice.

Fosun International uvažuje jak o koupi stávajících hotelů a turistických resortů, tak i výstavby nových letovisek. „Když pomůžete ekonomice růst, vytvoříte více pracovních míst pro restaurace, maloobchod, taxikáře,“ dodal.

Podívejte se, jak vypadá letiště Hellinikon nyní a jaké jsou plány na jeho obnovu:

Fosun už participuje na jednom z největších realitních projektů v Evropě. Tím je budování luxusního resortu v místě bývalého letiště Hellinikon v Athénách, které je rozlohou dvakrát větší než Central Park v New Yorku. Jen pobřeží je dlouhé 3,5 kilometrů a celkově má rozlohu 6,2 milionu metrů čtverečních.

Jak má vypadat nový resort v Athénách

A new way of living from The Hellinikon on Vimeo.

„Do této investice vkládáme velkou důvěru,“ zdůraznil čínský manažer. Projekt má podle agentury Bloomberg rozpočet dvě miliardy eur (54 miliard korun), ale nyní je pozastaven kvůli výhradám na dopady pro životní prostředí a také starověkým artefaktům, jež byly v oblasti nalezeny.

Areál letiště leží na pobřeží a loni sloužil jako dočasné útočiště pro migranty, kterých tam bylo okolo tří tisíc, napsal britský The Telegraph. V provozu bylo do roku 2001. Od té doby víceméně chátrá.

Šanghajská firma Fosun International patří v Evropě mezi největší soukromé čínské investory. Už vlastní německou banku Hauck & Aufhäuser Privatbankiers a portugalskou pojišťovnu Fidelidade Cia de Seguros. Nevylučuje ani investice do řeckého bankovního sektoru.

Vývoj HDP Řecka za posledních 10 let


source: tradingeconomics.com

Řecko stéle bojuje s tím, jak překonat finanční krizi a nastartovat ekonomiku. V posledním čtvrtletí roku 2016 se HDP meziročně propadlo o 1,1 procenta.

Kromě třetího finančního balíčku od mezinárodních věřitelů sází levicový premiér Alexis Tsipras na příliv investic z komunistické Číny. V Pekingu má na konferenci Belt and Road Business Forum, která se koná od 14. května, oslovit další investory z druhé největší ekonomiky světa a přilákat je do země oliv a vína.

Dále k Řecku čtěte:

Varufakis radí Tsiprasovi: odepsat dluhy a odejít z eurozóny

Architekt společné měny Otmar Issing: Euro popudilo Evropany proti sobě


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zaplatit daň z nemovitostí za rok 2018 musíte do 31. května
Kdy se nezvýší penze při práci v důchodu?
Zálohy za elektřinu. Jak se vyhnout vysokým nedoplatkům?
9 rizikových suvenýrů, které si raději z dovolené nevozte
10 ekologických „kazítek“, která prodražují provoz auta
Auta
Retro: Toyota Supra slaví 40 let. Věhlas získala díky…
Video: Podívejte se, jak se má správně řídit staré Porsche 911
Na návštěvě Jaguar Land Rover Classic Centre v Essenu. Tak trochu jiný „showroom“
Obytný VW California slaví 100 000 exemplářů vyrobených v továrně v Hannoveru
Hamburk zavírá dvě ulice dieselům, lidé čekají chaos. Totální nesmysl, tvrdí odborník
Technologie
Hráčské 4K monitory s G-Sync HDR a 144Hz panelem budou příští měsíc, cena 53 tisíc
PC hry na Applu nepůjdou. Apple zablokoval Steam Link pro iOS
Řada webů se nepřizpůsobila GDPR. Řešení? Uživatelům z EU se nezobrazí
10 důvodů, proč už nepoužívat optickou mechaniku
Znáte World of Tanks? Otestujte své znalosti!
Hry pro příležitostné hráče