Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: CC BY 2.0: James Robinson via Flickr

Českobudějovický soudce Strnad čelí kritice. Měl porušit základní procesní pravidla

23. dubna, 10:00 - Václav Herz
 ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: CC BY 2.0: James Robinson via Flickr
23. dubna, 10:00

Kroky českobudějovického soudce Zdeňka Strnada vzbuzují stále více pochybností. Insolvenční správkyně bez oprávnění? Žádný problém. Strnad čelí nařčení, že porušil základní procesní pravidla a ohrozil legitimní průběh insolvenčního řízení se společností Heavy Machinery Services.

Společnost Heavy Machinery Services podala stížnost předsedovi Krajského soudu v Českých Budějovicích Milanu Tripesovi, ve které upozorňuje na nestandardní postup soudce Strnada. Na podání stížnosti upozornil web Tyden.cz.

Stížnost se týká faktu, že insolvenční správkyně v případu HMS Petra Hýsková v loňském roce ztratila oprávnění k výkonu této činnosti. Úpadky podniků s dluhy převyšujícími 100 milionů korun řeší insolvenční správci se zvláštním povolením, kteří po pětileté lhůtě procházejí povinným přezkoušením. Hýsková loni patřila do skupiny neúspěšných žadatelů o prodloužení tohoto oprávnění, a počátkem srpna tak ztratila právo vykonávat praxi insolvenčního správce se zvláštním povolením. Na podzim pak přišla i o licenci běžného insolvenčního správce, píše Týden.

Předseda českobudějovického soudu Tripes určil jako náhradu za Hýskovou společnost 1. Správcovská a konkurzní. Strnad toto opatření zanesl do insolvenčního rejstříku s tříměsíčním zpožděním až letos 25. března, což vyvolává podezření z vědomé manipulace se spisem.