Brněnská Solitea chce být světová, spojila desítky dříve nakoupených firem - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Brněnská Solitea chce být světová, spojila desítky dříve nakoupených firem

,
Brněnská Solitea chce být světová, spojila desítky dříve nakoupených firem
Zdroj: Archiv

Namísto třiceti různých společností jen dvě. Cíl? Zefektivnit a zjednodušit vše, co mezi jednotlivými firmami dosud probíhalo, i snížit nutnou byrokracii. Tak zní plán holdingu Solitea. Rychle rostoucí specialista na podnikové, účetní a personální systémy chce být podle slov menšinového akcionáře a předsedy představenstva Martina Cíglera čitelnějším pro zákazníky a „mít silnější brand“. „Pokud chce Solitea naplnit svůj cíl a patřit mezi největší evropské dodavatele IT technologií, nemáme jinou volbu,“ řekl týdeníku Euro Cígler.

Akce „kulový blesk“ nastane 1. července a přípravy na ni prý trvaly rok a půl. Fúze se týká třiadvaceti firem z České republiky a sedmi ze Slovenska. Tyto společnosti řídí šestnáct produktových značek, jako jsou například Dotykačka či Markeeta. Namísto desítek roztříštěných firem tak nově vznikne česká společnost s velkou dceřinou firmou na Slovensku a dalšími dcerami v devíti evropských zemích.

„Podobný krok nemá na našem IT trhu obdobu. Bylo třeba domluvit a nastavit obrovské množství věcí. A díky rozdílným legislativám máme sice v Česku i na Slovensku stejný rozhodný den fúze, ale zatímco v Česku tímto dnem fúze končí, na Slovensku v tento den celý proces začíná,“ uvedl dále Cígler. U východních sousedů podle něj budou práce na dokončení fúze trvat odhadem rok.

Současně se změnou struktury firmy bude významně upraven i brand firmy. Týkat se to nebude jen nově vznikajících českých a slovenských společností, ale třeba i celé skupiny firem, které Solitea vlastní na Balkáně. Mírně se má změnit logo, ale i způsob, jakým bude společnost dále zacházet s jednotlivými značkami. Rebranding se…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?