Banky skupují notebooky. Prodejci přenosných počítačů mají žně - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Banky skupují notebooky. Prodejci přenosných počítačů mají žně

,
Banky skupují notebooky. Prodejci přenosných počítačů mají žně
Zdroj: čtk

Trh s notebooky zažívá zlaté časy. Počet lidí pracujících z domu totiž v důsledku aktuálních událostí roste a práce v režimu home office se bez potřebného vybavení neobejde. Nakupují jednotlivci i velké firmy.

Podle informací týdeníku Euro si nyní přes sto notebooků objednala například ČSOB a na další čeká. „Jdeme cestou flexibilního pracovního prostředí a vysoké procento zaměstnanců již dříve využívalo pro svou práci notebook. V souvislosti s opatřeními kvůli koronaviru distribuujeme další nové notebooky, abychom umožnili práci z domova, a snížili tak riziko nákazy,“ uvedl bez dalších podrobností mluvčí ČSOB Patrik Madle.


Řada živnostníků se kvůli koronaviru obává krachu, prodejcům erotických pomůcek tržby strmě rostou

Erotické pomůcky, ilustrační foto

V některých pozicích v bankách byla přitom práce z domova donedávna tabu. Nyní notebooky ve velkém distribuuje mezi zaměstnance i Česká spořitelna. „V průběhu posledních tří týdnů postupně vybavujeme mobilními zařízeními ty zaměstnance, kteří je doposud neměli. Řádově se jedná o desítky zaměstnanců denně, kterým postupně instalujeme nové notebooky, aby mohli komfortně pracovat z domova,“ říká Lukáš Kropík z komunikace Finanční skupiny České spořitelny.

K nejoblíbenějším značkám na českém trhu patří HP následovaná značkou Lenovo. Prodejci přirovnávají objednávky k předvánoční sezoně. „Prodeje notebooků a monitorů stouply meziročně o více než sto procent, u tiskáren, počítačových komponent a příslušenství jde o nárůst 0 více než 60 procent, kancelářských potřeb o 78 procent. Celý segment Alzy pro firmy vyskočil o šestašedesát procent,“ vypočítává mluvčí Patricie Šedivá.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze