Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

Předseda představenstva REDSIDE Rudolf Vřešťál
Předseda představenstva REDSIDE Rudolf Vřešťál
Autor: REDSIDE

Horší časy ukážou kvalitu naší práce, říká Rudolf Vřešťál

07. října, 08:05 - Redakce
Předseda představenstva REDSIDE Rudolf Vřešťál
Předseda představenstva REDSIDE Rudolf Vřešťál
Autor: REDSIDE
07. října, 08:05

Investiční společnost REDSIDE působí na trhu od roku 2013 a za tu dobu se stihla vyprofilovat v přední českou investiční společnost se zaměřením na správu alternativních fondů kvalifikovaných investorů. „My Češi stále máme nepoměrně větší části našich úspor uložených na nevalně úročených vkladech v bankách, v REDSIDE to chceme změnit,“ říká v rozhovoru předseda představenstva REDSIDE Rudolf Vřešťál.

Možností investování je v dnešní době celá řada, proč bychom si měli zvolit investování prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů?

Když se ptáte takto, tak investovat, protože chcete zhodnotit své úspory. Do fondu, protože věříte, že profesionální správce s týmem expertů se dokáže orientovat a rozhodovat o investicích lépe než Vy sám. A do fondu kvalifikovaných investorů, protože jste kvalifikovaný investor, o investicích už něco málo víte a chcete své portfolio rozšířit směrem k alternativnějším a výnosnějším investicím, než máte v podobě Vašich klasických akciových či dluhopisových fondů, které Vám doporučil Váš bankéř.

U veřejnosti ale stále převládá větší povědomí spíše o retailových fondech. V čem jsou hlavní výhody FKI oproti retailovým fondům?

To je zcela v pořádku, jelikož veřejnosti jsou určeny právě a jen tzv. retailové fondy, kdežto FKI jsou, jak již říká sám jejich název, pro zkušené investory z řad jak fyzických osob, tak institucí, kteří jsou si lépe vědomi rizika investování, mají předchozí zkušenosti s investováním