Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Pavel Páral
Pavel Páral
Autor: Euro.cz

Flinty budou. Maňana

 Páral 27. listopadu, 18:12  -  Pavel Páral
Pavel Páral
Pavel Páral
Autor: Euro.cz
27. listopadu, 18:12

Německá kancléřka Merkelová po pár týdnech mlčení zareagovala na francouzského prezidenta Macrona, který nazdvihl spojence, když odepsal NATO jako instituci v mozkové smrti. Francouzské tradiční velmocenské ambice mohou v Německu těžko najít pochopení i v této těžké době. Merkelová tak celkem logicky konstatovala, že Evropa není schopna se sama bránit a je odkázána na transatlantické spojenectví. A přihlásila se k tomu, že na to společenství opravdu musí Evropané přispívat více než dosud.

A co si budeme povídat, Němci jsou mezi těmi černými pasažéry společné bezpečnosti ti nejčernější. Nejen, že by těch dvanáct českých gripenů mělo při bojeschopnosti německého letectva zřejmě v případě konfrontace vzdušnou převahu, ale Bundeswehr má dnes problém i s tím, do čeho své vojáky obout, aby nechodili ve vlastních teniskách.

Osobu, která se na tomto tristním stavu osobně podepsala, bývalou ministryni obrany Ursulu von der Leyen, Merkelová šikovně upíchla do čela Evropské komise. Takže co teď s tím?

Co jiného, než to hezky posunout v čase a přihlásit se, že Německo bude dávat na obranu ta dvě procenta HDP už na začátku třicátých let. Pro srovnání, náš Babiš slibuje rok 2024.