Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

Brífink Jana Novotného
Brífink Jana Novotného
Autor: Euro.cz

Čínský protektorát Čechy a Morava

Jan Novotný 02. srpna, 09:00  -  Jan Novotný
Brífink Jana Novotného
Brífink Jana Novotného
Autor: Euro.cz
02. srpna, 09:00

Čína se k nám chová jako ke své evropské provincii. Může si to dovolit. Byznys nejbohatšího Čecha Petra Kellnera závisí na tamní totalitní vládě.

Petr Kellner vstoupil do české politiky. Jeho „úvodní slovo” v nedávno zveřejněné výroční zprávě PPF za rok 2018 je mnohem více politickým manifestem než zhodnocením hospodářské kondice jeho nizozemské investiční skupiny.

„Dnešní západní společnost, a zejména Evropa, je stále více ovládána ideologií individuální nárokovosti, rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot. Novodobé ideologie mají tendenci omezovat svobodu, kreativitu a kritické myšlení,” píše mimo jiné ve svém úvodníku nejbohatší Čech, jehož nejvýnosnější byznys se spotřebitelskými úvěry je do značné míry závislý na čínské totalitní vládě.

Kellnerova společnost Home Credit má v Číně více než 50 % všech svých klientů a půjčuje tam už více než 60 % všech svých půjček. Pokud Kellner svým úvodníkem takto výrazně vstoupil do celospolečenské politické debaty, je třeba se ptát, z jakého důvodu upozorňuje na omezování svobody, kreativity a kritického myšlení v západní společnosti a nepopisuje ve svém textu koncentrační tábory pro politické oponenty a další porušování základních lidských práv, průmyslovou špionáž nebo poškozování životního prostředí, to vše v samotné Číně.


V Indii jsme rozjeli Home Credit na zelené louce, vzpomíná Vlastimil Hrabal.