Menu Zavřít

Ferrari si můžete v USA koupit za bitcoiny. Příští rok to automobilka umožní i v Evropě

14. 10. 2023
Autor: Depositphotos

Za luxusní automobily značky Ferrari půjde zaplatit bitcoiny. Zatím jen v USA, firma ale hodlá takovou možnost platby zavést příští rok i v Evropě. Uvedla to agentura Reuters.

Marketingový a obchodní ředitel společnosti Ferrari Enrico Galliera řekl, že společnost tak reaguje na požadavky řady zákazníků, kteří jsou zároveň investory do kryptoměn. „Někteří z našich zákazníků jsou mladí investoři, kteří na kryptoměnách postavili své jmění,“ řekl Galliera. „Někteří další jsou tradičnější investoři, kteří chtějí diverzifikovat svá portfolia,“ dodal.

V první polovině letošního roku dodala společnost Ferrari do svého amerického regionu, který zahrnuje i USA, více než 1 800 vozů. Na celém světě pak loni prodala přes 13 tisíc svých automobilů.

Bitcoiny přijímá třeba i automobilka Tesla, ostatní velké firmy se ale kryptoměnám vyhýbají kvůli jejich nestabilitě. Rozšíření kryptoměn jako platebního prostředku brání podle Reuters také nejednotná regulace a vysoká spotřeba energie.

Nač firemní oktávku, když můžete mít ferrari. Luxusních aut nejvíce využívají podnikatelé v Praze, nejskromnější jsou na Vysočině
Přečtěte si také:

Nač firemní oktávku, když můžete mít ferrari. Luxusních aut nejvíce využívají podnikatelé v Praze, nejskromnější jsou na Vysočině

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).