Menu Zavřít

České 3D tiskárny „Made in USA“. Firma Prusa Research rozšiřuje svoji výrobu i za oceán

9. 7. 2024
Autor: Prusa Research

Společnost Prusa Research českého podnikatele a miliardáře Josefa Průši oznámila rozšíření výroby svých oblíbených 3D tiskáren a filamentů. Ty nově začnou vznikat také na území Spojených států amerických, a sice prostřednictvím její dceřiné firmy Printed Solid sídlící ve státě Delaware.

„Našim cílem je stát se do roka největším výrobcem 3D tiskáren a filamentů v USA,“ prohlásil ambiciózně Průša. Za tímto účelem ostatně plánuje uskutečnit ve své americké pobočce nábor nových zaměstnanců – v současnosti tam totiž pracuje „pouze“ 30 lidí.

Náhradní kryt na zrcátko i opěrka z 3D tiskárny. Společnost 3Dees Industries vyrábí pro české dopravce díly na zakázku
Přečtěte si také:

Náhradní kryt na zrcátko i opěrka z 3D tiskárny. Společnost 3Dees Industries vyrábí pro české dopravce díly na zakázku

„V době, kdy se 3D tisk stává stále důležitějším nástrojem v rozvoji inovací a vyžaduje tak co nejvyšší ochranu duševního vlastnictví, věříme, že pro dlouhodobou udržitelnost a bezpečnost je lokální výroba prakticky nezbytná. Náš přístup je založen na transparentnosti a důvěře: náš software je open-source a plně auditovatelný a naše výrobní prostory v Praze jsou otevřené pro návštěvy. Lokalizací výroby nejen snižujeme bezpečnostní rizika, ale také podporujeme inovace, místní ekonomiky a budujeme důvěru v tuto transformativní technologii,“ doplnil Průša.

Co se samotné výroby tiskáren týče, s ní český podnikatel v USA začne ještě v průběhu července. Současně s tím začne v Delaware vznikat rovněž materiál pro 3D tisk pod značkou Prusament.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).