Menu Zavřít

Billa spustila oficiálně svůj e-shop. Potraviny zatím rozváží ve třech městech, zato ale zadarmo

13. 9. 2023
Autor: Depositphotos

Obchodní řetězec Billa spustil v úterý oficiálně svůj e-shop, který testoval od března. Objednávat si potraviny i další zboží ale mohou zatím jen zákazníci ve třech městech – kromě Prahy ještě v Brně a v Mladé Boleslavi. Na první tři nákupy dává slevu 10 procent. Minimální objednávka je pět set korun, za dopravu se ale nebude nic platit.

Zákazníci si mohou objednávat vše ze sortimentu, který je k dostání v kamenných prodejnách. Týká se to i čerstvých potravin. Firma plánuje, že postupně začne nabízet také catering pro firemní akce nebo oslavy.

Objednávat zboží je možné zatím jen na webu obchodu. Vedení firmy ale slibuje, že k dispozici bude i mobilní aplikace. Liam Casey, generální ředitel Billa ČR, prohlásil, že se firma chce do konce roku 2025 nabízet své online služby po celé republice. "Máme ambice stát se druhým nejsilnějším hráčem v prodeji potravin online v Česku,“ dodal.

Billa to ale nebude mít lehké. Trh si už poměrně hodně rozdělily společnosti Rohlík, Košík a také Tesco. Dovoz už také nabízejí některé jiné řetězce. Například Albert nabízí dovoz potravin v Brně, Olomouci, Ostravě či Zlíně. O vstupu Billy na rozvážkového byznysu mluvil nedávno v podcastu serveru Lupa.cz i šéf tuzemského Rohlíku Martin Beháň, který Billu nepovažuje za vážnějšího konkurenta.

Celý podcast si můžete poslechnout zde:

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).