Letná jinak. Ulice Dukelských hrdinů a Veletržní čeká proměna

01. listopadu 2016, 15:02 - čap
01. listopadu 2016, 15:02

„Letenský kříž“, tedy ulice Veletržní a Dukelských hrdinů v Praze 7, čekají úpravy. Nová podoba veřejných prostranství se váže na plánovanou rekonstrukci tramvajové tratě. Cílem je zvýšení komfortu pro cestující, lepší podmínky pro chodce nebo doplnění stromořadí. Koncepční studii budoucí podoby Letenského kříže zpracovává Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) na podnět dopravního podniku a městské části Praha 7.

„Ulice Dukelských hrdinů je stejně jako Veletržní již dnes frekventovanou obchodní třídou. S otevřením tunelu Blanka se nyní skýtá příležitost k jejich celkové rehabilitaci,“ uvedl Ondřej Boháč, který je pověřený řízením IPR Praha. Návrhy změn jsou k vidění na výstavě před Veletržním palácem a lidé se k nim mohou vyjadřovat.

Ulice Dukelských hrdinů, dříve Bělského třída, byla jedním z hlavních bulvárů Prahy 7. V historii šlo o cestu od původní Písecké brány na Malé Straně do Královské obory. Dodnes je ulice hlavní spojnicí mezi nábřežím, Výstavištěm a Stromovkou. Veletržní slouží jako dopravní tepna Prahy 7, na které se nachází několik významných budov. V minulosti se uvažovalo o propojení Veletržní s Dělnickou ulicí. Dnes je tato myšlenka podle IPR znovu aktuální a urbanistické studie na zástavbu území Holešovice-Bubny počítají s jejich propojením.

„Stavební úpravy a celkové zvýšení kvality obou ulic mohou přispět k otevření nových provozoven a povzbudit provozovatele restaurací ke zřizování restauračních předzahrádek. Kultivace veřejného prostoru může podpořit místní podnikání a zvýšit pocit bezpečí,“ uvedla náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská (SZ, Trojkoalice).

Koncepční studie počítá s vybudováním nových a úpravou stávajících přechodů pro chodce a zajistí také jejich bezbariérovost. V rámci rekonstrukce čeká úprava tramvajové zastávky i chodníky. Přibude uliční mobiliář a podzemních kontejnery na tříděný odpad. Urbanisti prověřují i podmínky pro doplnění stromořadí. Lidé se mohou k aktuální podobě koncepční studie vyjadřovat také na stránkách IPR, a to do neděle 6. listopadu.

Více z Prahy 7:

Magistrát chce otevřít molo lidem, připravil memorandum

Místo luxusu děti. Praha 7 jim věnuje Vodárenskou věž

Starosta Čižinský: Nechte Stalina být

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít